Otomobil fiyatları son yıllarda hızla yükseldi. Artan fiyatlar sonrasında otomobil sahibi olmak isteyen binlerce vatandaş, araştırmalara başladı. Son yıllarda artan fiyatlar sonrasında Kasım ayı itibariyle birçok otomobil markası da indirim ve kredi kampanyalarını sunmaya başladı. Söz konusu kampanyalar üzerinden kendilerine maddi anlamda en uygun aracı seçmek isteyenler, ayrıca araçların kendi özellikleri üzerinden de en az masraflı olanı tercih etmek istiyor.

Otomobil sahibi olmak isteyen binlerce sürücü, kendilerine en uygun aracı belirlemek ve alışverişini buna göre gerçekleştirmek istiyor. Bu nedenle aracın fiyatının yanı sıra aracı kullanırken ortaya çıkacak olan masrafları da hesaplayan vatandaşlar, bu noktada en az yakıt harcayan otomobilleri araştırıyor. Şanlıurfa’da otomobil sahibi olmak isteyenlerin, alışverişi gerçekleştirmeden önce bu listeye göz atmasında fayda var. Peki en az yakan arabalar hangileri? İşte detaylar…

PEUGEOT 2008

1200px-2020_Peugeot_2008_Allure_Front

Milas'ta Orman Yangını: Ekipler Seferber Oldu Milas'ta Orman Yangını: Ekipler Seferber Oldu

En az yakan arabalar listesinde ilk sırada Peugeot 2008 modeli yer alıyor. Spor görünüşü ve şık tasarımı ile dikkat çeken model, SUV versiyonunda 100 kilometrede yalnızca 4,8 - 4,9 litre yakıt tüketiyor.

CİTROEN C4

En az yakan araçlar listesinde, geçtiğimiz yılın en dikkat çeken modellerinden biri olan Citroen C4 ikinci sırada yer alıyor. Güçlü tasarımı ile dikkat çeken, teknolojik açıdan konforlu bir sürüş desteği sunan model, 1,5 L BlueHDi 130 HP versiyonunda 100 kilometrede ortalama 4,9 litre yakıt tüketiyor.

PEUGEOT 508

Listede üçüncü sırada ise alçak gövdesi ile dikkat çeken Peugeot 508 modeli yer alıyor. Spor görünümü ile öne çıkan, verimli motorları ile sıkça tercih edilen Peugeot 508 modeli de 100 kilometrede 5,2 - 5,3 litre yakıt tüketiyor.

CİTROEN C-ELYSEE

En az yakıt tüketen araçlar listesinde yer alan Citroen C-Elysee modeli de sedan versiyonu ile dikkat çekiyor. Model 100 kilometrede sadece 5,3 litre yakıt tüketiyor.

Kaynak: (Haber Merkezi)