Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 8 bin sözleşmeli personel alımı yapacak.

 Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, başvurular 21 Şubat-11 Mart tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden e-Devlet şifresi ile yapılabilecek. Başvuru sürecinde KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınacak ve yazılı-sözlü sınav yapılmayacak.

Başvuruların "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr" adresinden gerçekleştirileceği belirtilirken, sözleşmeli personel alımı ile ilgili duyuru ve bilgilendirmelerin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi internet sitesi olan "www.aile.gov.tr" ve "www.aile.gov.tr/pgm" adreslerinden veya Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden yayımlanacağı ifade edildi.

FETÖ Operasyonu: 13 Şüpheli Gözaltına Alındı! FETÖ Operasyonu: 13 Şüpheli Gözaltına Alındı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 8 bin personel alımı ile ilgili iş detayları ve çalışma alanlarına ilişkin bilgilendirmelerin ilanlarda yer alacağı kaydedildi.

Söz konusu personel alımı, iş arayışında olan ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde kariyer yapmayı hedefleyen adaylar için önemli bir fırsat olarak değerlendiriliyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı