Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, Cumhuriyet'in 100. kuruluş yıl dönümü anısına düzenlenen voleybol turnuvası büyük bir heyecana sahne oldu. Siverek Kaymakamlığı ve Siverek Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından organize edilen turnuvaya 47 takım katıldı.

3 hafta süren müsabakaların final maçında Türk Telekom Anadolu Lisesi ile Siverek Halk Eğitim Merkezi karşı karşıya geldi. Mücadelede üstün performans sergileyen Türk Telekom Anadolu Lisesi, karşılaşmayı 3-1 kazanarak turnuva şampiyonu oldu.

Siverek Kaymakamı Musa Aydemir, turnuvanın kapanışında şampiyon takıma madalya ve kupasını takdim etti. Aydemir, turnuvaya katılan tüm sporcuları tebrik ederken, Cumhuriyet'in 100. yılı anısına düzenlenen etkinlikle ilgili olarak da, "3 hafta süren turnuvamızı bugün tamamlayarak finalini gerçekleştirdik. 47 takımın katıldığı voleybol turnuvamızda bugün Türk Telekom Anadolu Lisesi şampiyon oldu, kendilerini tebrik ediyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılı bir kez daha kutlu olsun. Turnuvada emeği geçen herkesi tebrik ediyorum, ancak şampiyonlarımızı bir kez daha kutluyorum." şeklinde konuştu.

Şanlıurfa’nın 3 ilçesinde uyuşturucu operasyonu, 14 tutuklama Şanlıurfa’nın 3 ilçesinde uyuşturucu operasyonu, 14 tutuklama

fsa54s4d56s5a1s2aaaaaaa-min

Türk Telekom Anadolu Lisesi takım kaptanı Ercan Er ise turnuvada şampiyon olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirtti. Özel bir tarih için düzenlenen turnuvada birinci olmanın kendilerini memnun ettiğini ifade eden Er, "Cumhuriyet'imizin 100. yılı anısına düzenlenen turnuvada birinci olduk. Bu başarıyla gurur duyuyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun." şeklinde konuştu.

Turnuva finali, Siverek Belediye Başkan Vekili Akif Gülel, İlçe Emniyet Müdürü Ali Gökce, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu ve çok sayıda izleyici tarafından takip edildi. Cumhuriyet'in 100. yıl dönümüne özel olarak düzenlenen turnuva, spor ve milli birlik ruhunu bir araya getirerek unutulmaz bir etkinliğe imza attı.

AA