Dünya Su Günü'nün anlam ve önemine vurgu yapmak üzere Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi ve TEMA Vakfı Şanlıurfa İl Temsilcisi Prof. Ali Rıza Öztürkmen, genç çiftçilere yönelik bir konferans verdi.
 
22 Mart Dünya Su Günü etkinlikleri çerçevesinde, TEMA Vakfı'nın organizasyonuyla Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü işbirliği ve Superlit Boru Sanayi A.Ş.'nin destekleriyle çeşitli faaliyetler gerçekleştirildi. Bu etkinliklerde suyun önemi ve tasarrufu vurgulandı.

Whatsapp Image 2024 03 23 At 12.00.35
 Prof. Dr. Ali Rıza Öztürkmen'in liderliğinde gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında, Altınbaşak Uluslararası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İstiklal Ortaokulu'nda "Gelecek İçin Su" konulu konferanslar düzenlendi. Konferanslar, suyun dünya ve ülkemizdeki durumu, sektörel kullanımı, önemi ve tasarruf yöntemleri üzerine odaklandı.

Şanlıurfa'da uyuşturucu operasyonu: 4 gözaltı Şanlıurfa'da uyuşturucu operasyonu: 4 gözaltı

Whatsapp Image 2024 03 23 At 12.00.37 (1)
 Prof. Dr. Öztürkmen, konuşmasında tarımın ekonomiyle olan ilişkisine dikkat çekerek, doğal kaynakların kontrolsüz kullanımının geleceğe büyük zararlar verebileceğini vurguladı. Ayrıca, suyun çoğunlukla tarım alanında kullanıldığını ve su tasarrufunun her alanda önemli olduğunu vurgulayarak etkinliğe katılan tüm katılımcılara teşekkür etti.
 
Etkinliklere gençlerin yoğun ilgi gösterdiği gözlemlendi ve program, gençlerle birlikte yapılan toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Muhabir: MEHMET MEKİ AKGÜL