Türkiye'de işgalci rejimle bağlantılı ürünlerin boykot edilmesi hareketi, Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesindeki "Helal Dünya Marketleri" tarafından güçlü bir şekilde destekleniyor. Esnaf Cengiz Günay, işgalci rejimin ürünlerini satmayarak boykot kampanyası başlattı.

Günay, yaptığı açıklamada, "Zarar dahi etsek İsrail ürünü satmayacağız" dedi ve boykot çağrısında bulundu. Gazze'de yaşanan trajediden derinden etkilenen Günay, bu konuda duyarlılığı artırmak ve Müslümanların hassasiyetini paylaşmak amacıyla böyle bir market açtıklarını söyledi.

Marketin içeriği, katkı maddesi, kimyasal ve domuz katkılı ürünler içermeyen ürünlerle dolu. Günay, şunları dedi;

1990adbf-bbb8-44e5-b60c-0a14bfc54b04

DP Urfa İl Başkanı Mustafa Polat Güven Tazeledi DP Urfa İl Başkanı Mustafa Polat Güven Tazeledi

"Yahudi ürünlerini boykot etmemiz gerekiyor çünkü Müslümanlar olarak elimizi taşın altına koymamız gerekiyor. Ülkede satılan bir ürün, işgalci rejimin silahlarına ve bombalarına hizmet ediyor. Boykot edersek bereket getirecek, Müslümanlar arasındaki birlik ve beraberliği artıracak"

İsrail ürünlerini satmama kararı almış olan Helal Dünya Marketleri, boykot hareketine destek vermeyi sürdürüyor. Müslüman halk, bu tür inisiyatiflerle İsrail mallarının satışını engellemek için bir araya gelmeye devam ediyor.

Kaynak: (İLKHA)