Şanlıurfa'nın Karaköprü, Eyyübiye ve Haliliye ilçelerine bağlı 24 mahalleye ek trafo kurma hazırlıkları hız kazandı. Dicle Elektrik Şanlıurfa İl Müdürü Naci Obut, yaklaşık 28 milyon TL tutarındaki bu yatırımın temmuz ayı içerisinde tamamlanmasını planladıklarını açıkladı.

Dicle Elektrik Şanlıurfa İl Müdürü Naci Obut, yaklaşık 28 milyon TL tutarındaki yatırım çalışmasını, temmuz ayı içerisinde tamamlamayı planladıklarını bildirdi.

Şanlıurfa’da Feci Kaza: 1 Ölü Şanlıurfa’da Feci Kaza: 1 Ölü

Şanlıurfa'nın elektrik şebekesini güçlendirmek için geçen yıl 2 milyar TL yatırım yapan şirket, bu yıl 3,5 milyar TL yatırım yapacağını açıklayarak, 24mahallede 28 milyon TL ilave trafo yatırımı yapma kararı aldı. 

Yeni başlayan ve temmuz ortasında tamamlanması planlanan bu yatırımlardan Karaköprü, Eyyübiye ve Haliliye ilçeleri yararlanacak.

Obut, temmuz ayı ortalarında tamamlanması öngörülen ek trafo yatırımlarıyla ilgili açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Hava sıcaklığının mevsim normallerinin çok üzerinde seyretmesi, bunun yanında yeni oluşan yerleşim yerlerinden gelen yeni bağlantı talepleri, tüketimde planlananın üzerinde bir talep oluşmasına yol açtı. Bu sebeple bazı trafoların yüklerinde ciddi artışlar yaşanmaya başladı. Bu durum ister istemez enerji arzının sürekliliğine de etki edebiliyor. Tüm bu gelişmeleri değerlendirerek merkez Eyyübiye ilçesine bağlı; Akşemsettin, Muradiye, Mance, Onikiler, Asya, Eyyüpkent, Şıh Maksut, Eyyüp Nebi, Dedeosman, Buhara, Hayati Harrani, Akabe, Batıkent, Haliliye ilçesine bağlı; İpekyol, Karşıyaka, Sancaktar, Konuklu, Ulubağ, Cengiz Topel, Yavuz Selim ve Karaköprü ilçesine bağlı; Esentepe, Karşıyaka, Çamlıyayla mahallelerine 28 adet yeni trafo kurma kararı aldık. Bu trafoların kurulumu için yaklaşık 28 milyon 792 bin TL tutarında bir yatırım başlattık." 

Kaynak: (İLKHA)