Son günlerde ülke kamuoyunda en çok gündeme gelen, hatta geçtiğimiz yerel seçimlerde seçim sonuçlarını dahi etkileyen Emekli Maaşları ve emeklilerin geçim sıkınıtları hakkında Harran Ovası olarak emeklilerin Şanlıurfa'daki durumlarını, Şanlıurfalı emeklilere sorduk.

Şanlıurfa’da emekliler, kapının önüne çıktıklarında maaşlarının pazar yolunda eridiğini dile getirerek, yaşadıkları ekonomik sıkıntıları basına açıkladı.

Emekli Hadi Güneş, “Aldığımız maaş deyim yerindeyse kapıdan dışarı adımımızı atıp çıktığımız anda bitiyor. Pazara dahi varmadan paramız eriyip gidiyor. Bu maaşlarla nasıl geçineceğiz? Cumhurbaşkanı ve maliye bakanımız bizi duysun artık” diyerek sitem etti.

Döviz Kurları Haftaya Nasıl Başladı? Döviz Kurları Haftaya Nasıl Başladı?

Emekli, Ayşe Tezer: “Faturaları Ödeyemiyoruz

Emekli Ayşe Tezer ise, “Her ay aldığımız maaş elektrik, su, doğalgaz gibi temel ihtiyaçları karşılamaya yetmiyor. Çocuklarımıza, torunlarımıza harçlık veremez olduk. Yetkililerden bu duruma bir çözüm bulmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

İyileştirme Talebi

Emekliler, maaşlarında yapılacak iyileştirmelerin hayatlarını bir nebze olsun kolaylaştıracağını belirterek, “Bizler bu ülkeye yıllarca hizmet ettik. Şimdi de insanca yaşayacak bir maaş istiyoruz. Yetkililerin sesimizi duymasını bekliyoruz” dediler.

Şanlıurfa’daki emeklilerin bu çağrısı, şehirdeki diğer emekliler tarafından da destekleniyor. Emekliler, maaşlarının iyileştirilmesi için harekete geçilmesini talep ediyor.

Muhabir: M.Nezir ŞEKER/ Harran Ovası