Memur-Sen öncülüğünde Şanlıurfa'da bütün kamu kurumlarında gerçekleştirilen kokart takma eylemi, Filistin'deki soykırıma karşı güçlü bir tepki olarak ortaya çıktı. İbrahim Coşkun liderliğindeki Memur-Sen Şanlıurfa Temsilciliği, "Filistin Soykırımına Dur De!" mesajını taşıyan kokartlarla işe giderek Siyonist İsrail'in insanlık dışı uygulamalarına karşı duruşunu gösterdi.

Başkan Beyazgül, “Hayata Geçirdiğimiz Her Hizmeti Engelli Vatandaşlarımızı Hesaba Katarak Gerçekleştiriyoruz” Başkan Beyazgül, “Hayata Geçirdiğimiz Her Hizmeti Engelli Vatandaşlarımızı Hesaba Katarak Gerçekleştiriyoruz”

İsrail'in Cenevre konvansiyonları başta olmak üzere uluslararası normları hiçe sayarak gerçekleştirdiği etnik temizlik, göçe zorlama, ırksal ayrımcılık ve masumlara yönelik planlı katliamlar, apartheid soykırım rejimine dönüşmesine neden oldu. İbrahim Coşkun, yaptığı açıklamada Siyonist İsrail'i lanetleyerek, uluslararası toplumun sessizliğine dikkat çekti ve insanlığa karşı işlenen suçlarına karşı durmak için kokart takma eylemi gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Memur-Sen'in Türkiye genelindeki tüm kamu kurumlarında gerçekleştirdiği kokart takma eylemiyle birlikte, Şanlıurfa'da da bu dayanışmanın bir parçası olarak 'Filistin Soykırımına Dur De!' kokartlarını takarak işe gidileceği belirtildi. Bu eylem, Filistin'deki zulme karşı duyarlılığın ve insan haklarına saygının önemli bir göstergesi olarak kaydedildi.

(İLKHA)