İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları cuma namazı sonrası Türkiye’nin birçok şehrinde protesto ediliyor. Şanlıurfa’da da Dergah Camii’nde önünde namaz sonrası İsrail telin edildi, “Filistin’e Destek Siyonizme Lanet” pankartı açıldı. Protestoya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyüzgül'ün de aralarında bulunduğu yüzlerce kişi katıldı.

Grup adına açıklama yapan Suphi Çiçek, şunları dedi:

”İsrail, Filistin halkının önce topraklarını işgal etmiş, insanlarını katletmiş daha sonra evlerini ellerinden alıp mülksüzleştirmiş ve öz yurdundan sürgün etmiştir. Tüm bunlar olurken maalesef hem İslam ülkeleri hem diğer dünya devletleri bu olaylara karşı duyarsız kalmıştır.

Şanlıurfa’daki okul çevrelerini denetledi! Şanlıurfa’daki okul çevrelerini denetledi!

İsrail hükümeti hiçbir kutsal değeri ve insani hassasiyeti dikkate almaksızın masum sivilleri çocukları, yaşlıları, kadınları hunharca katletmektedir. Lanetlenmiş olan bu mantık kutsal mabetlere bile saygı duymamakta cami, kilise, üniversite, okul gibi savaşta dokunulması yasaklanmış olan mekanlara bile saldırmaktadır.

IMG-20231027-WA0012

İşin acı tarafı tüm bunlar olup biterken medeniyetin öncüsü olduğunu iddia eden bazı batı devletleri bu katil sürüsüne destek olmakta asker ve savaş teçhizatı göndermektedir. Müslüman devletler ise kınamaktan öteye geçmeyen açıklamalarıyla maalesef zayıf kalmaktadır. Ancak bugün burada toplanan halkımız gibi tüm dünyada bu zulmün karşısında duran milyonlarca insan var ve o onurlu insanlar Avrupa’da, Amerika’da Pakistan’da, Yemen’de, İspanya’da, Ürdün‘de ve dünyanın diğer bir çok ülkesinde meydanlara çıkıp İsrail zulmünü telin etmekte ve siyonist saldırıyı lanetlemekedir.

ilk olarak bu zulme karşı elimizden geldikçe eylem ve etkinliklerle sesimizi yükseltmeye çalışmalıyız. Sonrasında sosyal medya mecralarında masum ve haklı Filistin halkının yaşadığı zülmü tüm dünyaya duyurmaya, maddi ve manevi olarak Filistin halkıyla dayanışmaya ve gönülden dua etmeye ihtiyacımız var”

IMG-20231027-WA0011

IMG-20231027-WA0010