Gazze'de devam eden katliamlarda 35 gazetecinin hayatını kaybetmesinin ardından Şanlıurfa'da görev yapan medya mensupları, bu acı olaylara tepki göstermek amacıyla bir basın açıklaması gerçekleştirecek. İşgal altındaki Gazze'de binlerce masum sivilin hayatını kaybettiği vahşi saldırılar, dünya genelinde büyük bir tepkiyle karşılanıyor.

Doğru Medya Grubu Temsilciliği tarafından düzenlenecek basın açıklaması, yarın 31 Ekim tarihinde Şanlıurfa'nın Rabia Meydanı'nda saat 14.00'te gerçekleştirilecek. Açıklamada, özellikle gazetecilerin hedef alındığı ve hayatını kaybettiği vahşet olaylarına dikkat çekilecek.

Şanlıurfa'da dolandırıcılık suçundan 6 kişi gözaltına alındı Şanlıurfa'da dolandırıcılık suçundan 6 kişi gözaltına alındı

Basın açıklamasıyla ilgili konuşan Doğru Medya Grubu Temsilcisi Osman Gülebak, Şanlıurfa'da görev yapan tüm medya mensuplarını, Filistin'deki katliamlara ve bu katliamları haber yapan meslektaşlarının görevi başında hedef alınarak katledilmesine karşı duruş sergilemeye çağırdı. Gülebak, Gazze'deki insanlık dramına ve gazetecilerin yaşadığı büyük kayba vurgu yaparak, adaletin sağlanması ve bu tür saldırıların son bulması için uluslararası toplumun daha fazla duyarlılık göstermesi gerektiğini belirtti.

Kaynak: MEHMET TAHİR TANRIKULU