Şanlıurfa'da, Filistin'de yaşanan siyonist rejimin soykırımını kınayan gençler, İslam ülkelerinin birlik içinde olması gerektiğini ifade ederek, yaşanan zulmü kınadıklarını söyledi.

İslam dünyasının liderleri ve ordularının sessiz kalması, ABD'nin siyonistlerle birlikte hareket etmesine ve Filistin halkının haklarının gasp edilmesine tepkileri artırıyor. Gençler, İslam liderlerinin mazlum halka destek vermesi gerektiğini belirtiyor.

Erkam Çelik isimli bir genç, Filistin'de sivillerin katledildiğini ve insanlık suçu işlendiğini vurgulayarak, HAMAS'ın İslam dünyasının yükünü taşıdığını ve mücahitliklerini gösterdiğini söyledi. Çocukların ve kadınların öldüğüne tanık olan Erkam, İslam liderlerinin sessiz kalmasının içlerini yaktığını ifade etti. Ayrıca, HAMAS sözcüsü Ebu Ubeyde'nin yardımları getirmekten aciz olmalarını eleştirdi ve Müslümanların birlik içinde olması gerektiğini dile getirdi.

Musap Demir isimli bir başka genç ise siyonist rejimin bebekleri katlettiğini ifade ederek, Müslümanlara düşen görevin cihat olduğunu belirtti. Oraya gitmek için imkanı olmayanların düzenlenen mitinglerle mücahitlere cesaret vermesi gerektiğini söyledi. Siyonistlerin saldırma bahanelerinin HAMAS'ın esirlerinin olmasından kaynaklandığını belirten Musap, Müslümanların desteklemek ve yardımlarını sunmak için birlik olması gerektiğini vurguladı.

Sedat Toprak, Cumhurbaşkanına seslenerek Filistin'deki zulme karşı bir şeyler yapılması gerektiğini belirtti. Müslümanların birlik olması gerektiğini vurgulayan Toprak, bebeklerin ve çocukların öldürülmesinin savaş suçu olduğunu ifade etti. Kudüs'ün kırmızı çizgi olduğunu belirten Toprak, Müslümanların siyonistlere karşı savaş açması gerektiğini dile getirdi.

Katarakt Ameliyatı, Görme Kaybı Olan Hastaların Yaşam Kalitesini Artırıyor Katarakt Ameliyatı, Görme Kaybı Olan Hastaların Yaşam Kalitesini Artırıyor

Musa Doğan, Müslümanların sessiz kalmasının zulmün artmasına sebep olduğunu söyledi. Filistin'de yaşananları görmekten üzüntü duyduğunu ifade eden Doğan, yahudilerin birleştiğini ancak Müslümanların hala ayrık hareket ettiğini belirtti. Müslüman ülkelerin liderlerini eleştiren Doğan, en azından dua edilmesi ve mallarının boykot edilmesi gerektiğini söyledi.

(İLKHA)