Şanlıurfa'da bulunan TOKİ Şehit Mehmet Uyar İlkokulu öğrencisi Elif Ece Öztürk, Uluslararası Caribou Matematik Yarışması'na katılarak birincilik elde etti.

Kanada merkezli çevrim içi olarak düzenlenen Uluslararası Caribou Matematik Yarışması'na Ekim ayında katılan 2. sınıf öğrencisi Elif Ece Öztürk, kategorisinde tüm soruları doğru cevaplayarak birincilik kazandı.

Öztürk, yarışmada elde ettiği birincilikle ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk kez katıldığı yarışmada birincilik elde etmenin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Matematik dersini sevdiğini belirten Elif Ece Öztürk, şunları dedi;

"Yarışmaya katıldığımda derece bekliyordum. Birinci olduğum için çok mutlu oldum. Gelecekte matematik konusunda daha da başarılı olabilmek için derslerime daha çok çalışmak istiyorum."

Öztürk'ün babası Ahmet Öztürk ise kızının başarısıyla gurur duyduğunu ve her zaman desteklerini esirgemediklerini ifade etti.

Şanlıurfa'da Filistin Dayanışması: Ebu Ubeyde'nin Posterleri Kentte Yeniden Yükseliyor Şanlıurfa'da Filistin Dayanışması: Ebu Ubeyde'nin Posterleri Kentte Yeniden Yükseliyor

AA