Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak başkanlığında, kış aylarının gelmesiyle birlikte oluşabilecek trafik sorunlarına karşı Kış Mevsimi Trafik Tedbirleri Toplantısı düzenlendi. Valilik Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya vali yardımcıları, kaymakamlar ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Toplantıda, yağmur, kar yağışı, sis, buzlanma, tipi gibi olumsuz hava koşullarının yol güvenliğini etkileyebileceği durumlarda, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması için alınması gereken tedbirler ele alındı. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından yapılan sunumda, AFAD koordinasyon merkezinin işlevi, kurum ve kuruluşların görev bölümleri, olumsuz hava koşullarına karşı alınan önlemler ve çalışma gruplarının görevleri hakkında bilgi verildi.

Vali Şıldak, toplantıda yaptığı konuşmada, İçişleri Bakanlığı genelgesine uygun olarak, acil durumlarda kurum ve kuruluşların görev alanının sınırlı olmadığını belirtti. Tüm kuruluşların AFAD koordinasyon merkezi veya 112 görevlileri tarafından önceliklendirilmiş acil durum bildirilmesi halinde, kendilerine iletilen görevi en kısa sürede yerine getirmekle sorumlu olduklarını vurguladı.

Ayrıca, Vali Şıldak, kış aylarında trafikte seyahat eden sürücülere olumsuzluklara karşı daha dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu. Trafik kurallarına uymak ve hava durumunu kontrol etmek gibi önlemlerin güvenli seyahatin vazgeçilmezleri olduğunu belirterek, uzun seyahatler öncesinde hava durumunu kontrol etme tavsiyesinde bulundu.

Haliliye’de bina çatısında korkutan yangın Haliliye’de bina çatısında korkutan yangın

Kaynak: (İLKHA)