Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, kitap okuma farkındalığını artırmak amacıyla Siverek Kaymakamlığı ve Siverek Belediyesi işbirliğiyle bir etkinlik düzenlendi. Lezgo Park'ta gerçekleştirilen etkinlik, vatandaşlar ve öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Kitap okumanın önemine dikkat çekmek ve okuma alışkanlığını teşvik etmek amacıyla düzenlenen etkinliğe katılanlar, kitaplarını yanlarında getirdi. Kitabı olmayanlara ise etkinlik alanına girişte kitap hediye edildi. Cadde boyunca hazırlanan etkinlik alanında bir araya gelen katılımcılar, yaklaşık bir saat boyunca kitap okuyarak keyifli bir zaman geçirdi.

Şanlıurfa'da Çarpışan Otomobiller Yandı, 1 Kişi Yaralandı! Şanlıurfa'da Çarpışan Otomobiller Yandı, 1 Kişi Yaralandı!

Siverek Kaymakamı Musa Aydemir, etkinliğin başlangıcında kitap okumanın önemini vurgulayarak okuma etkinliğini başlattı. Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak ise kitap okumanın önemine dikkat çeken bir etkinlik gerçekleştirildiğini belirtti.

fegtggtgttttttt

Projenin temel amacının okuma farkındalığı oluşturmak olduğunu ifade eden Başkan Çakmak, projenin fikir analarının BİLSEM'de eğitim gören iki öğrenci olduğunu söyledi. Kız çocuklarının fikriyle yola çıkılarak gerçekleştirilen etkinliğin büyük bir katılımla sonuçlandığını belirten Çakmak, farklı kesimlerden öğrenciler, öğretmenler, çiftçiler, köylüler, esnaflar, kadınlar, erkekler, gençler ve yaşlılar olmak üzere tüm Siverek'in kitap okuduğunu vurguladı. Çakmak, bu tarz etkinliklerle farkındalık oluşturmayı ve okuma kültürünü artırmayı hedeflediklerini ifade etti.

Etkinliğe katılan 13 yaşındaki Elif Ceyda Yeniköy, arkadaşıyla birlikte okul bahçesinde kitap okurken kitap farkındalığı projesini hayata geçirdiklerini söyledi. Elif Ceyda, etkinlikte bu kadar kalabalık bir katılım beklemesinin kendisini heyecanlandırdığını ve mutlu ettiğini ifade etti. 12 yaşındaki Dilvan İlhan da projelerinin başarıyla sonuçlanmasının mutluluğunu yaşadığını belirtti.

vbbgggghhb