Filistin'de devam eden siyonist rejim soykırımına karşı dünya genelinde tepkiler yükseliyor. Özellikle kadınlar, yaşanan acılara sessiz kalmamanın önemine vurgu yapıyor.

Siyonist rejimin Gazze'deki Şifa Hastanesi'ne düzenlediği saldırı, mazlum Filistin halkının yaşadığı acıları bir kez daha gündeme getirdi. Kadınlar, bu zulme karşı seslerini yükselterek, İslam ülkelerinden liderlerin somut adımlar atmalarını bekliyor.

Kadınlar: "Sessizlik Kabul Edilemez"

Filistin'deki katliamlara sessiz kalmanın kabul edilemez olduğunu belirten kadınlar, İslam ülkelerinin liderlerinin bu duruma duyarsız kalmaması gerektiğini ifade ediyor. Dilek Köprübaşı, "Savaşın bir an önce son bulması ve barışın sağlanması için liderlerin harekete geçmesini bekliyoruz. Siyonistlerin yaptığı zulüm kabul edilemez, bunu şiddetle kınıyoruz. Market ve çarşı boykotlarıyla da tepkimizi gösteriyoruz." şeklinde konuştu.

Karaköprü'de Çocuklara Robotik Kodlama Eğitimi Karaköprü'de Çocuklara Robotik Kodlama Eğitimi

Gülçin Demir ise, "Kâfirler İslam'a meydan okurken Müslümanlar neden sessiz? Allah Filistin'e yardım edecektir. Kâfirlerin meydan okumasına karşı Müslümanlar olarak birlik olmalı ve yardımcı olmalıyız. Allah onları kahretsin, Müslümanlar uyanmalı." dedi.

Melek Demir ise yaşanan acı olaylar karşısında duyarsız kalmanın vicdansızlık olduğunu belirterek, "Cumhurbaşkanımızdan bir an önce bu zulme dur demesini bekliyoruz. Soykırımın bir an önce son bulması gerekiyor. Müslümanlar olarak tepkimizi göstermeliyiz." diye konuştu.

Kadınlar Seslerini Duyurmak İçin Ayağa Kalkıyor

Yaşanan zulme karşı duyarlılık gösteren kadınlar, seslerini daha fazla duyurabilmek için çeşitli eylem ve protestolara katılıyor. Soykırım karşısında İslam ülkelerinin liderlerini harekete geçmeye çağıran kadınlar, dünya genelinde Müslümanların birlik olması gerektiğine inanıyor.

Siyonist rejimin Filistin'deki katliamları devam ederken, kadınlar soykırıma karşı duruşlarını sürdürerek, dünya kamuoyunu harekete geçmeye çağırıyor.

Kaynak: (İLKHA)