Şanlıurfa'nın Viranşehir ve Ceylanpınar ilçelerinde, Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. "Geleceğe Nefes" sloganıyla düzenlenen programlarda binlerce fidan, toprakla buluştu.

Viranşehir ilçesindeki İpekyol İlkokulu'nda gerçekleştirilen etkinlikte, Kaymakam Önder Koç, Belediye Başkanı Salih Ekici, öğrenciler ve katılımcılar bir araya geldi. Farklı türdeki fidanlar, "Geleceğe Nefes" sloganı eşliğinde toprağa dikildi. Belediye Başkanı Ekici, ağaç dikmenin önemini vurgulayarak, binlerce fidanın toprakla buluştuğu projenin ülkede ve ilçede yeşil alanların artmasına katkı sağlayacağını belirtti. Programda öğretmen ve öğrencilerin taleplerini dinleyen Kaymakam Koç ve Başkan Ekici, hatıra fotoğrafının ardından okuldan ayrıldı.

4d8s4das4d5sa645sdd6s545s5s5sssss-min

Ceylanpınar ilçesinin Aşağı Taşlıdere Mahallesi'nde de Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında fidan dikimi gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Feyyaz Soylu ve öğrenciler, fidanları toprakla buluşturarak can suyu verdi. Soylu, açıklamasında yeşil bir çevrenin önemine vurgu yaparak, ağaçların insanlara hayat veren bir canlı olduğunu söyledi. Daha fazla ağaç dikilmesi ve geleceğin korunması gerektiğini belirten Soylu, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'nün kutlanmasıyla ilgili olarak, "Daha yeşil bir Türkiye, daha yeşil bir Ceylanpınar için geleceğe nefes olan herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri, Şanlıurfa'da çevre bilincinin artırılmasına ve doğaya olan duyarlılığın teşvik edilmesine önemli bir katkı sağladı. 

Viranşehir’de çok sayıda silah ve uyuşturucu ele geçirildi Viranşehir’de çok sayıda silah ve uyuşturucu ele geçirildi

AA