Şanlıurfa'da jandarma ekipleri tarafından uyuşturucu ve silah satıcılarına yönelik düzenlenen "narkogüç" operasyonu sonuç verdi. İl Jandarma Komutanlığına bağlı 635 personelin katılımıyla 13 ilçede eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda, 66 adrese baskın düzenlendi ve 66 şüpheli gözaltına alındı.

Şanlıurfa'da Kuvvetli Yağış Uyarısı: Su Baskınları ve Ulaşımda Aksamalara Karşı Dikkat Şanlıurfa'da Kuvvetli Yağış Uyarısı: Su Baskınları ve Ulaşımda Aksamalara Karşı Dikkat

Operasyon kapsamında yakalanan şüphelilerin işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan zanlılardan 7'si tutuklanırken, diğerleri serbest bırakıldı.

Aynı operasyon çerçevesinde gerçekleştirilen yol uygulamalarında ise aranan 38 şüpheli hakkında işlem yapıldı ve 4 kişi tutuklandı.

Jandarma ekipleri, 25 Ekim tarihinde gerçekleştirilen operasyonda 13 ilçede eş zamanlı olarak harekete geçti. Bu operasyonda 1 adet M-16 piyade tüfeği, 7 adet AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği, 10 tabanca, 17 av tüfeği, bu silahlara ait çok sayıda mühimmat, 500 gram esrar, 100 gram sentetik uyuşturucu, 50 kök kenevir ve 41 uyuşturucu aparatı ele geçirildi. Operasyon sonucunda toplamda 66 şüpheli gözaltına alındı.

Muhabir: MEHMET NEZİR ŞEKER