Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, SanatDer Sanatçılarıyla bir araya gelerek düzenlenen 5. Karma yağlı boya resim sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu. Piazza AVM'de gerçekleştirilen serginin açılışına Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Kent Konseyi Başkanı Adil Saraç ve birçok sanatçı katıldı.

Başkan Beyazgül, açılışta yaptığı konuşmada, Şanlıurfa'nın tarihi ve kültürel güzelliklerini dünyaya tanıtmak için çalışacaklarını vurguladı. Şanlıurfa'nın 12 bin yıllık bir geçmişi olduğunu belirten Beyazgül, kentteki gastronomi, sanat ve müzik alanlarındaki zenginliklere dikkat çekti. Ressamların sergilediği eserlere hayranlıkla yaklaşan Başkan Beyazgül, Şanlıurfa'nın sanatçılarına övgüler yağdırdı ve sanatın bir Allah vergisi olduğunu dile getirdi.

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya ve Kent Konseyi Başkanı Adil Saraç da konuşmalarında Şanlıurfa'nın kültür ve tarih şehri olduğunu vurgulayarak, serginin önemine değindi.

Açılış konuşmalarının ardından Başkan Beyazgül, sergide yer alan yağlı boya resimleri tek tek gezerek sanatçılardan bilgi aldı. Sergi, 5 Kasım tarihine kadar Piazza AVM'de sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

29786-19765-20231104124923

Şanlıurfa Ulusal Kitap Fuarı 310 Bin Kişi Tarafından Ziyaret Edildi Şanlıurfa Ulusal Kitap Fuarı 310 Bin Kişi Tarafından Ziyaret Edildi

(Haber Merkezi)