Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü, siber suçlarla mücadele çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiği operasyonla 7 şüpheliyi gözaltına aldı. Yapılan tespitlere göre, bu şahıslar 72 vatandaşı bungalov ev kiralama ve cep telefonu çekilişi vaadiyle kandırarak toplamda 830.000 TL zarara uğratmıştı.

Siber Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından yürütülen titiz çalışmalar sonucunda, dolandırıcılık olaylarına karıştığı belirlenen 7 şüphelinin yakalanması için operasyon düzenlendi. 7 Kasım 2023 tarihinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda, gözaltına alınan şahıslarla birlikte çok sayıda dijital materyale de el konuldu.

Şüpheli şahısların son 1 yıl içerisinde gerçekleştirdikleri 4058 ayrı hesap hareketi incelendiğinde, yaklaşık olarak 80.000.000 TL'lik bir para trafiği olduğu ortaya çıktı. Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, şahıslarla ilgili işlemlerin hala devam ettiğini belirtti.

Başkan Beyazgül, “Hayata Geçirdiğimiz Her Hizmeti Engelli Vatandaşlarımızı Hesaba Katarak Gerçekleştiriyoruz” Başkan Beyazgül, “Hayata Geçirdiğimiz Her Hizmeti Engelli Vatandaşlarımızı Hesaba Katarak Gerçekleştiriyoruz”

Siber dolandırıcılık olaylarının artmasıyla birlikte, emniyet birimleri daha aktif bir şekilde mücadele ediyor. 

Muhabir:MEHMET NEZİR ŞEKER