Şanlıurfa'da, yaralı ve bitkin halde bulunan 1460 kanatlı hayvanın tedavi edilmesinin ardından doğal yaşam alanlarına salındı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Kadir Çokçetin, Şanlıurfa'da gerçekleştirdiği temaslardan biri olarak Gölpınar Yaban Hayatı ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti.

Merkezdeki çalışmalar hakkında bilgi alan Çokçetin, tedavisi tamamlanan kerkenez ve çakır kuşlarıyla ilgilenerek görevli personele teşekkür etti.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 3. Bölge Müdürü Hacı Ahmet Çiçek ile birlikte yapılan ziyaretin ardından 3 kerkenez ve 1 çakır kuşu doğal yaşam alanlarına salındı.

Kuşların doğaya salınmasının ardından gazetecilere açıklama yapan Çokçetin, Türkiye'nin biyoçeşitliliğini ve yaban hayatını korumanın temel görevleri arasında yer aldığını vurguladı.

Şanlıurfa'da Elektrik Kesintilerine Tepki: Mahalleli Eylem Yaptı Şanlıurfa'da Elektrik Kesintilerine Tepki: Mahalleli Eylem Yaptı

5d44444444444444444448aaaaa

Çokçetin, yaban hayvanlarının yaralı ve bitkin halde bulunduğunda rehabilitasyon merkezlerinde tedavi edildiğini belirterek, "Şanlıurfa'da son 10 yılda 1460 kanatlı hayvan tedavi edilerek doğal yaşam alanlarına salındı. 2023 yılı itibariyle ise 281 kanatlı hayvanı doğal yaşam alanlarına bıraktık." şeklinde konuştu.

Kerkenez ve çakır kuşlarının tedavilerinin tamamlanmasının ardından bugün doğal yaşam alanlarına bırakıldığını ifade eden Çokçetin, bu hayvanların doğal ortamda kendi başlarına yaşayabilecek duruma geldiğini sözlerine ekledi.

AA