Şanlıurfa Valiliği, şehir genelinde suç ve suçlulara karşı kararlı bir mücadele yürütüyor. Polis ve Jandarma ekipleri, son bir hafta içinde gerçekleştirdikleri başarılı operasyonlarla büyük miktarda uyuşturucu madde ele geçirirken, çok sayıda şüpheliyi gözaltına aldı.

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Polis ve Jandarma ekiplerinin uyuşturucu ile mücadele kapsamında son bir haftalık operasyonlarının verilerini paylaştı. Açıklamaya göre, son bir haftada 79 kilo 954 gram Skunk, 1 kilo 512 gram esrar, 20 kilo 204 gram metamfetamin, 457 gram bonzai, 209 gram eroin ve 565 adet sentetik hap ele geçirildi. Bu operasyonlarda 25'i sokak satıcısı olmak üzere toplam 73 şüpheli gözaltına alındı ve adli işlemleri tamamlanan 36 kişi tutuklandı.

Vali Şıldak'ın açıklamasında, güvenlik güçlerinin yalnızca uyuşturucu ile değil, her türlü suç ve suçlu ile mücadelede de kararlı oldukları vurgulandı. Polis ve Jandarma ekiplerinin şok denetimlerinde, hapis cezası ve yakalama emriyle aranan toplam 281 kişi yakalandı. Bu kişiler arasında 3 adam öldürme, 44 dolandırıcılık, 50 hırsızlık ve 12 yağma suçundan aranan şahıslar da bulunuyor. Denetimler, 353 farklı noktada 3 bin 809 personelin katılımıyla gerçekleştirildi.

Vali Şıldak'tan Güvenlik Güçlerine Teşekkür

Irak’ın Kuzeyinde Silah ve Mühimmat Ele Geçirildi Irak’ın Kuzeyinde Silah ve Mühimmat Ele Geçirildi

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, operasyonlar ve denetimlerde büyük başarı gösteren güvenlik güçlerini tebrik etti. Vali Şıldak, yaptığı açıklamada, “Güvenlik güçlerimiz vatandaşımızın huzuru ve güvenliği için 24 saat esası ile görevlerini sürdürüyorlar. Operasyonların yanı sıra denetim ve uygulamalarımızı her sokak başında görebilmek mümkün. Bu konuda özveri ile çalışan Polisimizi ve Jandarmamızı tebrik ediyorum. Şanlıurfa’da suç ve suçluyla mücadelemiz hız kesmeden devam edecektir” dedi.

Şanlıurfa’da suç ve suçlulara karşı yürütülen bu kararlı mücadele, vatandaşların güvenliğini sağlamada önemli bir rol oynuyor. Güvenlik güçlerinin özverili çalışmaları sayesinde, suç oranlarının düşürülmesi ve toplumsal huzurun sağlanması hedefleniyor. Şanlıurfa Valiliği’nin bu yöndeki kararlılığı ve elde edilen başarılar, kamuoyunda büyük takdir topluyor.

Vali Şıldak, açıklamalarının sonunda toplumun desteği ve güvenlik güçlerinin iş birliği ile Şanlıurfa’nın daha güvenli bir şehir olma yolunda emin adımlarla yürdüğünün altını çizdi.

Fotoğraf: Şanlıurfa Valilik Basın

Haber: Kübra TOPAL

Editör: Haber Merkezi