Şanlıurfa'nın Dergâh Balıklıgöl amfisinde yüzlerce yetim çocuk, Gazzeli çocukların yaşadığı acılara dikkat çekmek ve Siyonist işgalcilerin hunharca katletmelerini protesto etmek için bir araya geldi. Program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı ve yetim çocuklar, Gazzeli kardeşlerinin temsili naaşlarını omuzlarında taşıdı.

İHH Şanlıurfa Şube Başkanı İl Başkanı Behçet Atila yaptığı kısa bir konuşmada, binlerce yetim çocuğun Gazzeli kardeşlerin acılarına ortak olarak gerçekleştirdikleri bu eylemi büyük bir değer olarak gördüklerini belirtti. Atila, Siyonist işgalcilerin Gazze'de hunharca katledilen çocukların cennet kuşları olduğunu ifade etti ve dünya liderlerine bu soykırımı durdurmaları çağrısında bulundu.

Programda, çocuklar tarafından bir basın açıklaması okundu. Açıklamada, Gazze'de çocuk olmanın zorluklarına ve acılarına dikkat çekildi. Gazze'de çocuk olmanın, hastalanıldığında doktora gidememek, ilaçlara ulaşılamamak, annesiz, babasız, yetim ve öksüz olmak, bombardıman altında yaşamak anlamına geldiği vurgulandı. Açıklamada, Siyonist işgalcilerin Gazze'deki çocukları hedef aldığına dikkat çekilerek dünya kamuoyunun bu acılara duyarsız kalmaması ve Siyonist işgalcilerin barbarlığını durdurması çağrısı yapıldı.

d2738ebf-6dd7-4bdc-8ac7-b3e9904c80b6

Şanlıurfa dahil 81 ilde ÇEMBER-7 operasyonu! Şanlıurfa dahil 81 ilde ÇEMBER-7 operasyonu!

487e3db4-a058-42e8-bb67-8a502468b730