Türkiye'nin 81 ilinde olduğu gibi Şanlıurfa'da da Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) birinci ayağı olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) heyecanı başladı.

Birinci Oturum: Temel Yeterlilik Testi (TYT): 8 Haziran Cumartesi günü saat 10:15'te başlayacak. Bu oturumda öğrenciler, Türkçe, sosyal bilimler, temel matematik ve fen bilimleri alanlarında sorular yanıtlayacaklar. TYT, adayların temel beceri ve bilgilerini ölçmeyi amaçlar.

 İkinci Oturum: Alan Yeterlilik Testleri (AYT): 9 Haziran Pazar günü saat 10:15'te gerçekleştirilecek. AYT'de, öğrenciler seçtikleri alanlara göre matematik, fen bilimleri, edebiyat-sosyal bilimler 1 ve sosyal bilimler 2 testlerinden sorumlu olacaklar. Bu oturum, öğrencilerin alan bilgilerini derinlemesine ölçer.

Üçüncü Oturum: Yabancı Dil Testi (YDT): 9 Haziran Pazar günü saat 15:45'te başlayacak. YDT, Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinden yapılacak ve öğrencilerin yabancı dil yeterliliklerini değerlendirecek.

20 Milyondan Fazla Öğrenci İçin Karne Heyecanı Başladı 20 Milyondan Fazla Öğrenci İçin Karne Heyecanı Başladı

Muhabir: MEHMET MEKİ AKGÜL