Kurlarda gözlenen hareketlilik, altın piyasasında gündemden düşmeyen dalgalı grafikler, yüksek enflasyon, piyasaların belirsizliği ve daha nice sebepten ötürü pahalılaşan gündelik hayat şartları, tüketicilerin bütçeleri üzerinde deprem etkisi yarattı. Uzunca bir süredir dengesiz ekonomik şartlara karşı mücadele içerisinde olan vatandaşlar, bu süreçte mevcut birikimlerini koruyabilmek, değerlendirebilmek adına güncel fırsatları yakın takip altına aldı.

Döviz kurlarında yukarı yönlü hareketlerin devam ediyor olması, altın fiyatlarında ise bir gerileme bir yükseliş hareketlerinin kayda geçmesi, birikimlerini değerlendirmenin yollarını arayan pek çok potansiyel yatırımcının kafasını karıştırdı. Zarar etmek istemeyen tüketiciler bu süreçte nasıl hareket etmeleri gerektiğine karar vermeye çalışırlarken beklenen müjdeli haber bankalardan geldi.

Her ay olduğu gibi bu ay da Şanlıurfa’da ve diğer illerde bulunan tüketicilere mevduat hesapları aracılığı ile kazanç sağlama fırsatı sunan bankalar, faiz oranlarını güncellediklerini duyurdu. Bankaların, yüksek tutarlı getiri garantileri, dikkat çekti.

YÜZDE 45’E DAYANDI

1108-0

Müşterilerine farklı periyotlar dahilinde birikimlerini değerlendirme fırsatları sunan bankalar, son olarak kasım ayı mevduat getirileri ile gündeme geldi. Risk almak istemeyen tüketicileri mevduat hesaplarına yönlendiren bankaların getiri oranlarının yüzde 35 ila yüzde 45 aralığında değişiklik gösterdiği görüldü.

200 BİN TL VE 300 BİN TL’NİN MEVDUAT GETİRİSİ NE KADAR?

Son dönemlerde altın ve döviz kurları adına alım fırsatları yakalamaya çalışan ancak hareketlilik sebebi ile istedikleri seviyeleri bir türlü görüntüleyemeyen yatırımcılar ve potansiyel yatırımcılar için bankalardan yeni hesaplar geldi. Mevduat hesaplarının getiri oranlarını güncelleyen bankalar, 200 bin TL’nin aylık kazancını hesapladı. 

Bakanlıktan Yerel Yönetimlerdeki İşten Çıkarmalara Yakın Takip Bakanlıktan Yerel Yönetimlerdeki İşten Çıkarmalara Yakın Takip

Bankalara göre değişiklik gösteren getiri oranları doğrultusunda hesaplanmış olan kazanç tutarları şu şekilde:

- 200 bin TL’lik yatırım için yüzde 29’luk faiz oranının aylık getirisi 2.415,34 TL

- 200 bin TL’lik yatırım için yüzde 43’lük faiz oranının aylık getirisi 3.581,37 TL

- 300 bin TL’lik yatırım için yüzde 42’lik faiz oranının aylık getirisi: 10.494,25 TL

- 300 bin TL’lik yatırım için yüzde 40’lık faiz oranının aylık getirisi: 9.994,52 TL

- 300 bin TL’lik yatırım için yüzde 37’lik faiz oranının aylık getirisi: 9.244,93 TL

Kaynak: (Haber Merkezi)