Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, kentte 15 yaşındaki bir çocuğun ölümüyle sonuçlanan olayda hastanenin ihmali olduğu iddiasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklamada, 15 yaşındaki Abdullah Çevik isimli hastanın 10 Mayıs günü öğlen 12:00 sularında Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine "üzerine bir adet briketi düştüğü" belirtilerek getirildiği ve acil servis doktorları tarafından bekletilmeden acil servise kabul edilerek muayene edildiği ifade edildi.
 

Şanlıurfa dahil “Sibergöz-39” operasyonu! Şanlıurfa dahil “Sibergöz-39” operasyonu!

Hastanın muayene edilerek gerekli değerlendirilmelerinin yapıldığı, acil serviste takibine ve ileri tetkik edilmesine karar verildiği ifade edilen açıklamada, "Fizik muayenesi ve vitalleri itibari ile genel durumu iyi olan hastanın ilk Akciğer ve Batın röntgeni görülmüş önemli patoloji tespit edilmemiştir. Hasta Acil serviste müşahede yatağına alınmış ve kan tetkiklerinin çıkması, tekrarlayan muayene ile de BT (Bilgisayarlı Tomografi) planlanmıştır. Bu süre zarfında hasta yakınları BT (Bilgisayarlı Tomografi) çekmeyerek alandaki başka bir doktora hastalarının iyi olduğunu ve başka bir hastaneye gitmek istediklerini ifade ederek hekimin gitmeyin demesine rağmen ve muayene eden hekimin onayını olmadan acil servisi terk etmişlerdir." denildi.
 

Kaynak: (İLKHA)