Şanlıurfa'da Yol Çalışmaları Trafiği Alt Üst Etti Şanlıurfa'da Yol Çalışmaları Trafiği Alt Üst Etti

Şanlıurfa'da faaliyet gösteren Helal Dünya Marketleri, siyonist ve Avrupa ürünlerine karşı yapılan boykota destek veriyor. Market sahibi İbrahim Halil Yüzgül, siyonist işgalci firmaların ürünlerini satmayarak Müslümanların bilinçli tüketim yapmasını teşvik ediyor.

Yüzgül, işgalci firmaların boykotu kırmak için yüzde 70'e varan indirimlere gittiğini belirterek, sosyal medya kullanıcılarının bu indirimleri "sömürü" olarak yorumladığını ifade ediyor. Helal Dünya Marketleri olarak siyonist ve Avrupa ürünlerini satmayarak boykota katkıda bulunduklarını söyleyen Yüzgül, helal ve haram kavramlarının üretim süreçlerinde önemli olduğunu vurguluyor.

Helal gıdanın önemine değinen Yüzgül, Avrupalıların ürettiği veya tükettiği ürünlerde haram veya şüpheli maddelerin bulunduğunu belirtiyor. Avrupa ve Amerika ülkelerinin helal ve haram konusunda duyarsız olduğunu ifade eden Yüzgül, siyonist mallarını tüketmekten kaçınmanın önemli olduğunu dile getiriyor. Tarihte İslam'ın düşmanı olan siyonistlerin, kendi peygamberlerini öldürdüğünü hatırlatan Yüzgül, Müslümanların bu kavimin ürünlerini tüketmemesi gerektiğini belirtiyor.

Yüzgül, boykotun sadece savaş dönemlerinde değil her zaman yapılması gerektiğini vurgulayarak, "Bir gün değil, her gün boykot" sloganını benimsediklerini ifade ediyor. Hindistan'ın İngiliz işgaline karşı yapılan tüketim boykotunun başarıyla sonuçlandığını hatırlatan Yüzgül, siyonist ve Amerikan mallarının tüketilmemesinin de bir savaş olduğunu belirtiyor.

Gıdaların üretiminde kullanılan E kodlu katkı maddelerine de dikkat çeken Yüzgül, yaklaşık 3 bin 500 farklı E kodu olduğunu ve içlerinde helal, şüpheli ve haram olanların bulunduğunu ifade ediyor. Örneğin, jelatin olarak bilinen E 441 numaralı maddeyi yoğurt, gofret, peynir ve çikolatada kullanıldığını ancak bu maddenin haram olduğunu söylüyor. Yüzgül, Müslümanların helal gıda tüketimine önem vermesi gerektiğini vurguluyor.

Kaynak: (İLKHA)