Bitexen Ampute Futbol Süper Lig ekiplerinden Şanlıurfa DEPSAŞ Enerji Ampute Futbol Takımı, deprem ve sel felaketi nedeniyle geçen sezon ara vermek zorunda kaldıkları maçlara yeni sezonla birlikte tekrar başlamanın sevincini yaşıyor. Kahramanmaraş merkezli depremler ve ardından yaşanan sel felaketi, takımın 2022-2023 sezonundan tüm hakları saklı kalmak şartıyla çekilmesine yol açmıştı. Ancak Şanlıurfa ekibi, bu hafta sonu oynanacak maçlarla birlikte taraftarlarına yeniden merhaba diyecek.

Yeni sezon öncesi kadrosuna 2 yerli ve 2 yabancı futbolcuyu dahil ederek hazırlıklarını tamamlayan DEPSAŞ Enerji Ampute Futbol Takımı, pazar günü evinde ODTÜ Teknokent'i konuk edecek ve sezona galibiyetle başlama hedefiyle sahaya çıkacak.

DEPSAŞ Enerji Ampute Futbol Takımı Teknik Direktörü Mahmut Toprak, 3 sezon önce yükseldikleri Bitexen Ampute Futbol Süper Lig'de kalıcı olmayı hedeflediklerini belirtti. Geçen sezon yaşanan deprem ve sel felaketi sonrasında takımın hakları saklı kalmak şartıyla ligden çekilmek zorunda kaldıklarını hatırlatan Toprak, yeni sezona umutla başladıklarını ve ilk üçe girmeyi hedeflediklerini ifade etti.

9f59f549e59ee595ds95sdddddddd-min

Toprak, "Depremden dolayı mecbur futboldan uzak kaldık. Depremden sonra sel de olunca artık çocuklar 'hocam bize izin verin biz gitmek istiyoruz' dedi. Futbola aç kaldık, yani baktık futbolsuz yaşanmıyor. Bu sezon takımımıza 2 yerli ve 2 yabancı transfer ettik. Takımımız hazır ve inşallah lige iyi bir başlangıç yapacağız" şeklinde konuştu.

Şanlıurfa'da İki Grup Arasındaki Silahlı Kavgada 4 Kişi Yaralandı Şanlıurfa'da İki Grup Arasındaki Silahlı Kavgada 4 Kişi Yaralandı

Takımın antrenörü Mustafa Bebe ise bu yıl kulübün ismini değiştirip yeni futbolcular transfer ederek sezona girdiklerini ve Şanlıurfa'nın ismini her zaman en üst seviyelerde tutmayı hedeflediklerini vurguladı. Bebe, gençlerin sporla buluşmalarını ve sahada etkinlik içinde olmalarını arzu ettiklerini belirterek, takımın güzel futbol oynayarak şampiyon olma hedefine odaklandıklarını dile getirdi.

DEPSAŞ Enerji Ampute Futbol Takımı oyuncularından Kenyalı Nicolas Keyo ise 8 yıldır Türkiye'de dört farklı takımda oynadığını ve son olarak DEPSAŞ Enerji Ampute Futbol Takımı'na transfer olduğunu söyledi. Keyo, takımlarının şampiyonluk hedefiyle güzel futbol sergilemek istediklerini ifade etti.

84f89f48d4f8d48sa98a8a98a99a-min

AA