Gazze Şeridi 7 Ekim'den bu yana işgal rejiminin saldırı ve soykırımına maruz kalıyor; bu durum ciddi gıda, su, ilaç ve yakıt kıtlığı nedeniyle insani koşulların son derece zorlaşmasına neden oluyor.

Savaş sonucunda Gazze Şeridi sakinleri, özellikle de Gazze Şehri ve kuzey bölgeleri ciddi gıda, su, ilaç ve yakıt kıtlığı nedeniyle açlığın eşiğindeydi ve yaklaşık iki milyon Filistinli Gazze'de yerinden edildi. 

Gazze'de Siyonist işgal rejiminin soykırım ve bombalamaları sonucu çocuklar açlık ve susuzlukla mücadele ederken ölüyor.

Şanlıurfalı çocuklar, Gazze'de yaşanan çocuk katliamı karşısında yüreklerinin yandığını ve kan ağladığını söyledi.

Gazze'deki çocukları desteklediğini belirten Mehmet Salih Baykuş, "Gazze'deki videoları görünce çok üzülüyoruz, içimiz kan ağlıyor. Filistin yalnız değil, Türkiye arkasında. Yıkılmasınlar, ayakta dursunlar. Onları destekliyoruz, arkalarındayız. Dualar ediyoruz." dedi.

Gazze'nin yanında olduğunu belirtmek için "Ebu Ubeyde" gibi giyindiğini vurgulayan Ali Baykuş, "Filistinli çocukların arkasındayız. Onlar yalnız değiller. Onları yalnız bırakmak istemiyoruz. Yanlarına gitmek istiyoruz ama gidemiyoruz. Elimizden bir şey gelmiyor. Oraya giden bir yol olsaydı biz de gitmek isterdik. Onların yanında olduğumuzu bilsinler diye böyle giyindik. Onlar üzülmesin, üzüldüklerinde biz de üzülüyoruz. Yalnız değiller. Onları çok seviyoruz." dedi.

Şanlıurfa'da piknik alanları çöpten geçilmiyor Şanlıurfa'da piknik alanları çöpten geçilmiyor

4E16B070 B1Bb 4812 8A67 E8Ed33Df6A7A

Kaynak: (İLKHA)