Harran Üniversitesi`nde muhasebe alanında eğitim gören Fevzi Abacıoğlu, yazmaya başladığı 'Rüya Mahkumu’ adındaki ilk kitabını yayınladı.

Abacıoğlu, 20 Aralık 2004`te Şanlıurfa`nın Eyyübiye ilçesinde doğdu. Psikolojiyi hayatın bir parçası olarak gördüğünü vurgulayan Abacıoğlu, duygusal bağlara önem verdiğini kaydetti.

Abacıoğlu, şizofrenin hayatını anlatan bir kitap yazdı.

I M G 3690

Abacıoğlu, aynı zamanda şiir yazmayı da çok sevdiğini ifade etti.

Ceylanpınarlı i̇zci̇lerden örnek davranış Ceylanpınarlı i̇zci̇lerden örnek davranış

Kafasında kurgu ve düşünce olan herkesin kitap yazabileceğini ifade eden Abacıoğlu, yazdığı kitapta herkesin düşüncesini ve bakış açısını esas aldığını belirtti.

“Bu kitabı yazarken aldığımız destekler herkesin bakış açısıydı”

I M G 3693Fevzi Abacıoğlu

Yazdığı kitap ile herkesin düşüncesini ve bakış açısını esas aldığını ifade eden Abacıoğlu, “Bakış açılarına çok önem veren bir insanım. Bakış açılarını kitaba yansıtmak istedik. Her insanın duyguları ve düşünceleri farklı olduğu için herkesin düşüncelerine uyacak ve herkesin bakış açısına uyacak bit kitap olsun istedik. Haliyle psikoloji romanı oldu. Bu kitabı yazarken aldığımız destekler herkesin bakış açısıydı. Herkesten esinlendik. Aynı zamanda bir rüyadan esinlendik.” dedi.

“Herkesin kafasında bir kurgu, düşünce ve olay varsa bunu kitaba dönüştürmeli”

I M G 3686

Kafasında kurgu ve düşünce olan herkesin kitap yazabileceğini ifade eden Abacıoğlu, “Genç yaşta kitap yazmak gurur verici bir duygu. Her duygu ve düşünceni kitaba yazarken herkesin bunu okuması hem sıra dışı hem de herkesin yapması gereken bir şey. Kitap yazmak bana göre hobi gibi bir şey. Kitap yazmak kolay değil ama doğuştan gelen bir yetenekte değil. Her isteyen kitap yazabilir. Herkesin kafasında bir kurgu, düşünce, olay ve olgu varsa bunu kitaba dönüştürmeli. Kalemi eline aldığı zaman onu kitaba çevirebilir. Kalemi eline aldığı zaman o ilham olsun, düşüncesi olsun farklı bir bakış açısına geçiyor. Sadece yazdığı zaman onu kırmayacak şekilde eleştirilecek arkadaşlarına yansıtması yeterli olacaktır.” diye konuştu.

“Kitabı yazmak yaklaşık bir buçuk yıl sürdü”

I M G 3698

Abacıoğlu, “Genç olmak gerçekten gurur verici. İnsan düşününce onurlanıyor. Genç yaş olsun, orta yaş olsun fark etmeksizin herkesin yazması gereken bir şey. Gerçekten de farklı bir bakış açısı ve mutluluk verici. Kurgulanması yaklaşık bir yıl sürdü. Çünkü bizim kitapta geçen Şizofren Digart, çok farklı bir bakış açısına sahip. Düşünceleri çok farklı. Onun düşüncelerini tatmin edebilmek için baya bir zaman aldı. Okurlarımıza en kısa sürede yetiştirmek için elimizden geleni yaptık. Kitabı yazmak yaklaşık bir buçuk yıl sürdü.” dedi.

“Siz yeter ki duygu ve düşüncelerinizi aktarın gerisi kendinden gelecektir”

I M G 3688

Kitap yazmak isteyenlerde tavsiyelerde bulunan Abacıoğlu, “Yazmak isteyenle ilhamını bulduysa kurgusu kafasındaysa hiç korkmasın gerisi kendinden gelecektir. ‘Acaba okunur mu, acaba beğenilir mi’ gibi düşüncelere hiç girmesin. İçinden geleni yazsın. Zaten bir kitap ne kadar kurguysa yazan kişilerin duyguları o kadar gerçektir. Kurgusu sıradan olmayabilir. Sıra dışı olabilir. Gerçekten başka bir şey olabilir veya gerçeklikten esinlenebilirsiniz. Siz yeter ki duygu ve düşüncelerinizi aktarın. Gerisi kendinden gelecektir.” şeklinde konuştu.

Abacıoğlu’nun kitabının Harran Üniversitesinde ve internet ortamında satışta olduğu bildirildi.

I M G 3687

Muhabir: MEHMET TAHİR TANRIKULU