Peygamberler şehri Şanlıurfa'da, Filistin halkına ve direnişe destek vermek amacıyla etkileyici bir yürüyüş gerçekleştirildi. Filistin'deki gelişmeler karşısında duyarlılıklarını gösteren yüzlerce Şanlıurfalı, Cuma namazı sonrasında bir araya gelerek Filistin'e destek amacıyla yürüdü.

Balıklıgöl yerleşkesinde başlayan yürüyüş, erkeklerin yanı sıra kadınların da katılımıyla gerçekleşti. Yürüyüş boyunca Filistin'e ve HAMAS'a destek amaçlı pankartlar açıldı. Ayrıca, Filistin'deki katliamlara dikkat çekmek amacıyla kanlı ayakkabılar ve oyuncaklar ile siyonistlere destek veren firmalara ait bardaklar indirildi.

Dergâh Camii'nde kılınan Cuma namazının ardından yüzlerce Şanlıurfalı bir araya gelerek basın açıklaması düzenledi. Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrezak Aslanlı, açıklamada bir konuşma gerçekleştirdi. Aslanlı, siyonist işgalcilerin Filistin'de binlerce insanı vahşice katlettiğini ve katletmeye devam ettiğini vurgulayarak, Kudüs'teki zulmün devam ettiğine dikkat çekti. Aynı zamanda, Filistin halkının çığlıklarının dünya tarafından duyulmadığını belirtti. Aslanlı, tüm dünya Müslümanlarının birlik olması gerektiğini ifade etti ve Filistin'deki zulme karşı ortak acı, tepki, gözyaşı ve direnişin önemine vurgu yaptı.

Aslanlı, şunları dedi;

1524aaff-a589-4b22-a62a-099f42b6a181

Abdurrezak Aslanlı

Şanlıurfa'da Gösteri ve Yürüyüşler 4 Gün Süreyle Yasaklandı Şanlıurfa'da Gösteri ve Yürüyüşler 4 Gün Süreyle Yasaklandı

"Siyonist işgalcilerin Filistin’de 33 günde binlerce insanı vahşice katletti, katletmeye devam ediyor. 100 yılı aşkın bir süredir siyonizmin temsilcisi tarafından esir alınan kutsal mabedimiz Kudüs’te zulüm devam ederken, zulmün sınırları Gazze’de her geçen gün daha da genişliyor. İnsan hakları gözetilmeksizin; çocuk, kadın, yaşlı ve genç ayrımı yapılmadan alenen soykırıma uğrayan Filistin halkının çığlıklarına ne yazık ki tüm dünya kulak tıkıyor! 'Medeniyet timsali' olarak bilinen Batı, tüm bu katliamları kınamaktan öteye geçemiyor! Yakın bir geçmişe kadar üç semavi dinin halkları tarafından barış ve sükûnetin hüküm sürdüğü topraklarda artık kan ve gözyaşı birbirinden ayırt edilemiyor. Gün, tüm dünya Müslümanlarının birlik olma günüdür! Acımız, tepkimiz, gözyaşımız ve direnişimiz ortak olmalıdır." 

Programda ayrıca Molla Sinan Ünel tarafından Gazze'deki Müslümanlar için bir dua gerçekleştirildi.

Yüzlerce Şanlıurfalı, konuşmaların ardından Balıklıgöl'den Kara Meydanı Camii'ne kadar yürüdü. Bu etkileyici yürüyüş, Şanlıurfa'daki halkın Filistin'e olan destek ve dayanışma duygularını bir kez daha ortaya koydu. 

(İLKHA)