Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz, Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'ni ziyaret ederek sağlık hizmetlerini yerinde inceledi. İncelemeler sonucunda, hastanenin hizmet kalitesini artırmak amacıyla yapılabilecekler üzerine istişarelerde bulunuldu.

Şanlıurfa'ya 32 diş hekimi atanmasının ardından Doç. Dr. Solmaz, "Hastanemize 32 diş hekiminin atanmasından dolayı hayırlı olsun temennisinde bulunduk. Oryantasyon sürelerinin tamamlanmasıyla birlikte 65 diş hekimi ile bölge halkının ihtiyacını karşılayacaktır" dedi.

Hastanede bulunan son model cihazlarla donatılmış diş protez laboratuvarının faaliyete geçtiğini belirten Solmaz, bu laboratuvarın hem kendi hastanenin ihtiyaçlarını karşılayacağını hem de Karaköprü'de bulunan Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nin ihtiyaçlarını karşılayacağını ifade etti.

Akçakale’de fosseptik çukuruna düşen merkebi kurtarıldı Akçakale’de fosseptik çukuruna düşen merkebi kurtarıldı

Ağız ve diş sağlığının genel sağlık için önemli bir unsur olduğunu vurgulayan Solmaz, düzenli diş hekimi kontrollerinin çürükler, diş eti hastalıkları ve diğer ağız ve diş sağlığını tehdit eden sorunların önlenmesine yardımcı olduğunu belirtti.

Yeni atanan diş hekimlerinin oryantasyon sürelerinin tamamlanmasıyla birlikte Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nin vatandaşlara modern ve kaliteli hizmet sunacağının altını çizen Solmaz, hastaların memnuniyetini önemsediklerini ve daha nitelikli hizmetler sunmak için yapılabilecekleri değerlendirdiklerini söyledi.

Doç. Dr. Solmaz, kısa süre içerisinde hastanede 7/24 nöbet uygulamasına geçileceğini de açıkladı. 

(İLKHA)