Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, yerel seçimlerin ulusal ve uluslararası düzeyde yakından izlenmesi beklenen bir olay olduğunu ve bu nedenle basın mensuplarına yönelik olarak Ankara ve İstanbul’da basın merkezleri oluşturulacağını duyurdu.

TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan 19 Mayıs Mesajı TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan 19 Mayıs Mesajı

Teknik İmkanlar ve Canlı Yayın Olanakları

Bu merkezlerde, basın mensuplarına seçim sonuçlarını anlık olarak takip edebilme, teknik altyapı, simültane tercüme ve canlı yayın yapabilme imkanları sunulacak.

Akademisyen ve Kanaat Önderleri ile Röportaj Fırsatı

Gün boyu hizmet verecek olan basın merkezleri, akademisyenler, kanaat önderleri ve kamu kurum temsilcilerinin ziyaretleriyle de renklenecek. Basın mensupları, bu konuklarla röportaj yapma fırsatı bulacaklar.

Türkiye’nin Demokrasi Serüvenine Tanıklık

Ayrıca, basın merkezlerinde “Türkiye’nin Seçim Tarihi ve Demokrasi Tecrübesi” temalı bir sergi de yer alacak, Türkiye’nin çok partili siyasi hayatına ve demokrasi tecrübelerine ışık tutacak fotoğraf ve görüntüler sergilenecek.

Merkezlerin Konumları ve Hizmet Saatleri

Seçim basın merkezleri, Ankara’da Point Hotel Ankara ve İstanbul’da The Marmara Taksim Hotel’de kurulacak. Merkezler, 31 Mart Pazar günü saat 14.00 itibarıyla basın mensuplarının hizmetine açılacak.

Kaynak: (İLKHA)