Seçim Hareketliliği Bilet Satışlarını Arttırdı

Türkiye’de yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte, vatandaşlar oy kullanacakları illere doğru yola çıktı. Online bilet satış platformları, özellikle Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde yoğun bir talep artışı yaşadı.

En Çok Seyahat Edilen İller

Taksiciyi 20 Yerinden Bıçaklayıp Gasbeden Şüpheli Gözaltına Alındı Taksiciyi 20 Yerinden Bıçaklayıp Gasbeden Şüpheli Gözaltına Alındı

Seçim bölgelerine dönüşlerde en çok artış gösteren iller arasında Siirt, Ağrı, Batman, Mardin, Muş, Kars, Giresun, Ordu, Rize ve Tokat yer alıyor. Bu illere yapılan seyahatlerde otobüs ve uçak biletlerinde önemli bir artış gözleniyor.

Bilet Satışlarında Dikkat Çeken Trendler

Vatandaşlar, seçim öncesinde herhangi bir aksilik yaşamamak adına uçak biletlerini genellikle seçimden iki hafta öncesinde alırken, otobüs biletlerini ise seçim haftasında tercih ediyor. En yoğun bilet satışı ise seçimden önceki son cuma günü olan 29 Mart’ta gerçekleşiyor.

Bu durum, yerel seçimlerin sadece siyasi bir etkinlik olmanın ötesinde, ülke genelinde ekonomik ve sosyal hareketliliği de tetikleyen bir faktör olduğunu gösteriyor. Seçimler, vatandaşların memleketlerine olan bağlarını güçlendirirken, aynı zamanda seyahat ve turizm sektörlerinde de canlanmaya yol açıyor.

Kaynak: (İLKHA)