İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İl Jandarma Komutanlıklarınca düzenlenen "Sibergöz-50" operasyonlarının detaylarını paylaştı. Elazığ, Niğde ve Edirne merkezli olmak üzere Adana, Diyarbakır, Mersin, Gaziantep, İstanbul, Amasya, Ankara, İzmir, Kastamonu ve Muğla'da gerçekleştirilen operasyonlarda, hesaplarında 364 milyon lira işlem hacmi bulunan 24 şüpheli yakalandı.

Bakan Yerlikaya, operasyonların nitelikli dolandırıcılık, çevrim içi çocuk müstehcenliği, cinsel taciz ve yasa dışı bahis suçlarına yönelik olarak düzenlendiğini belirtti. Operasyonlar sonucu çok sayıda bilgisayar, telefon, sim kart, taşınabilir bellek ve banka/kredi kartının ele geçirildiğini açıkladı.

Yerlikaya, açıklamasında şunları kaydetti:

"Kara vatanda olduğu gibi siber vatanda da sanal devriyelerimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında. Operasyonlar sonucu çok sayıda bilgisayar, telefon, sim kart, taşınabilir bellek ve banka/kredi kartı ele geçirildi. Operasyonları gerçekleştiren kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle."

15 Temmuz Davalarında Ceza Bilançosu 15 Temmuz Davalarında Ceza Bilançosu

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı