Antalya'da etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı, Muratpaşa ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi. Kent merkezinde başlayan ve gece boyunca şiddetini artıran yağışlar, hayatı olumsuz etkiledi. Yollarda su birikintileri oluştuğu için vatandaşlar ve araçlar ilerlemekte güçlük çekti.

Özellikle kırsal kesimlerdeki bazı mahallelerde ev ve iş yerlerini su bastı. Alt geçitlerde su birikintileri oluşurken, ulaşımda aksamalar yaşandı.

Türkiye’nin Gizli Anayasası “Kırmızı Kitap” Yenileniyor Türkiye’nin Gizli Anayasası “Kırmızı Kitap” Yenileniyor

Antalya Valiliği tarafından yapılan açıklamada, yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle 13 Şubat 2024 Salı günü Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı, Muratpaşa ilçelerinde eğitim kurumlarında bir günlük ara verildiği belirtildi. Ayrıca, kamu kurumlarında çalışan engelli, hamile ve kronik hastalığı olan personelin de idari izinli sayılacağı duyuruldu.

Antalya Havalimanı'nda yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle Antalyaspor kafilesini taşıyan uçak, Gazipaşa Havalimanı'na indirildi. Bölgedeki çalışmaların devam ettiği bildirilirken, Meteoroloji yetkilileri şiddetli yağışların devam edeceğini ve vatandaşların dikkatli olması gerektiğini belirtti.

Kaynak: AA