Gazze Şeridi'ndeki siyonist işgal rejimi tarafından kuşatılan Şifa Hastanesi'nde, yoğun bakımda bulunan 39 çocuk ve bebek, oksijen alamadıkları için hayatını kaybetti. Filistin Sağlık Bakanı Mai El Kaila, bombardıman sonucu hastanelerin büyük ölçüde yıkıldığını duyurdu.

Filistin Sağlık Bakanı Mai El Kaila, Gazze Şeridi'ndeki siyonist işgal rejimi tarafından bombalanan hastanelerin tamamen veya kısmen yıkıldığını açıkladı. Şifa Hastanesi'nin de dünden beri işgal rejimi tarafından kuşatıldığını ve saldırılara maruz kaldığını belirten Kaila, elektrik ve yakıt eksikliği nedeniyle hastanenin hizmet veremez hale geldiğini ifade etti.

Gazze’den Türkiye’ye dönen 68 vatandaşımız bugün yurda geliyor Gazze’den Türkiye’ye dönen 68 vatandaşımız bugün yurda geliyor

Oksijen Sorunu Nedeniyle 39 Çocuk ve Bebek Şehit Oldu

Şifa Hastanesi Genel Müdürü Muhammed Ebu Selime, yapılan açıklamada "Ölüyoruz ve dünya buna sessiz kalıyor. Biz, sayıdan ibaret değiliz." ifadelerini kullanmıştı. Elektrik ve yakıt eksikliği nedeniyle hastanenin oksijen sistemlerinin çalışmadığı ve yoğun bakımda bulunan 39 çocuk ve bebeğin oksijen alamadığı belirtildi. Bu durumun hayati öneme sahip olan hastaların durumunu daha da kötüleştirdiği ve maalesef 39 çocuğun yaşamını yitirdiği açıklandı.

(İLKHA)