Pandemiden itibaren üretimde yaşanan aksaklıklar nedeniyle çeşitli krizler ile peş peşe boğuşan otomobil sektöründe var olan kayıt dışı al ve sat işlemi, fiyatları üzerinde bir köpük oluşturmuştu. Sıfır araç fiyatlarını olması gerekenin neredeyse iki katını çıkaran bu kayıt dışı satıcılar, ikinci el araç piyasasını da yükseltti. Devreye giren Ticaret Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği son düzenlemeyle birlikte kayıt dışı satışın önüne geçilmeye başlanmışken; yaklaşan yıl sonu, otomobil markalarını da harekete geçirdi.

Ticaret Bakanlığı’nın atmış olduğu adımların ardından otomobil sektöründeki köpük fiyatlar yok olmaya başlamışken, yaklaşan sene sonu da markaları harekete geçirdi. Yeni yılda yeni modelleri ile otomobil tutkunlarının karşısına çıkmaya başlayacak olan markalar, 2023 yılı modellerini satmak için pek çok kampanyayı peş peşe devreye aldı. Kredi desteğinden takas desteğine birçok desteği aynı anda vermeye başlamış olan markalardan Renault ve Dacia’nın kasım ayına özel kampanyası ise bir hayli dikkat çekmeye başladı. İşte o kampanyalar…

RENAULT’DA 300 BİN TL’YE VARAN KREDİ

Yurt İçi Üretici Fiyatları Kasım'da Artış Gösterdi Yurt İçi Üretici Fiyatları Kasım'da Artış Gösterdi

slider-1_4328942349_-1x-1_false1-_3958686122

Birçok kredi desteğini peş peşe devreye almış olan Renault, Yeni Renault Austral için 300 bin TL’ye varan 12 ay vadeli kredi sunmaya başladı. Aynı zamanda kredi ihtiyacı olmayan için bu modelde 100 bin TL takas indirimi sağlayacak olan Renault, diğer modelleri için de kredi kampanyası ve takas desteğini açıkladı. Renault’tan gelen açıklamaya göre; Koleos almak isteyenler 140 bin TL’ye varan fiyat indirimi ya da 250 bin TL’ye varan 12 ay vadeli krediden yararlanabilecekken, Yeni Renault Clio almak isteyenler 200 bin TL’ye varan krediyi 12 ay vade ile kullanabilecek.

DACIA’DA 60 BİN TL TAKAS DESTEĞİ

2024 yılını sayıla günler kala bir kampanya da Dacia’dan geldi. Yeni bir kampanyayı devreye alan Dacia, Duster modeline özel kasım ayı kampanyasını başlattığını duyurdu. En çok tercih edilen modellerinden biri olan Duster için 60 bin TL takas desteği vermeye başlamış olan Dacia, takas desteği kullanmak istemeyenlerin aynı zamanda 899 bin TL’den başlayan Dacia Duster için 250 bin TL’ye varan kredi kullanabileceğini de belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi