Şanlıurfa, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle birçok turisti kendine çekmeye devam ediyor. Bu kez Şanlıurfa'ya gezmek için gelen Sırp turist Corc Nansic, Balıklıgöl Yerleşkesi'ndeki Dergah Camisi'nde aldığı kararla Müslüman oldu. Olay, duygu dolu anlara sahne oldu.

Şanlıurfa'nın tarihi ve turistik mekanlarını gezmek için gelen Corc Nansic, Balıklıgöl Yerleşkesi'nde bulunan Hazreti İbrahim'in doğduğu yer olarak rivayet edilen makamı ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında duygusal bir deneyim yaşayan Nansic, İslamiyet'e geçmek istediğini Dergah Camisi İmamı İbrahim Onat'a iletti.

Dergah Camisi'nde kılınan ikindi namazının ardından imam hatibin eşliğinde kelime-i şehadet getiren Corc Nansic, Müslüman oldu. Yeni Müslüman olan Nansic, henüz yeni ismini belirlemediğini ifade etti. Şanlıurfa'da gerçekleri bulduğunu ve kendisini özgür hissettiğini belirten Nansic, bu kararla ilgili duygularını paylaştı.

Dergah Camisi imam hatibi İbrahim Onat, Nansic'e Kur'an-ı Kerim hediye ederek tebrik etti. Cami cemaati de törenin ardından Nansic'i tebrik etti ve hoş geldin dileklerini iletti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı Bütçesi Onaylandı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı Bütçesi Onaylandı

AA