Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bulunan Gazze Dayanışma Platformu, bölgedeki gelişmeleri ve İsrail politikalarını ele almak üzere önemli bir konferans düzenledi. Konferans, bölgedeki duruma dair endişeleri dile getirmek ve birlik mesajı vermek amacıyla organize edildi.

"İsrail Terör Şebekesi Coğrafyamızdan Sökülüp Atılacak"

Siyer Vakfı Başkanı ve aynı zamanda konferansın ana konuşmacısı olan Muhammed Emin Yıldırım, İsrail'in bölgedeki varlığına yönelik sert ifadelerle seslendi. Yıldırım, "İsrail denilen o terör şebekesinin, kirlettiği bu coğrafyadan sökülüp atılacağına Allah'ın izniyle şahit olacağız." dedi. Ayrıca, Gazze'nin İslam dünyası için önemine vurgu yaparak, Batı'nın ve dünyanın birçok yerinde Filistin direnişi sayesinde birçok insanın Müslüman olduğunu ifade etti.

"Siz Selahattin’in Torunları Asla Durmayacaksınız"

Yıldırım, konuşmasında mücadele kararlılığını vurgulayarak, "Kudüs'te kılınacak olan fetih namazına kadar mücadelenin devam edeceğini" belirtti. "İnşallah Saitlerin ektiği iman tohumları zayi olmayacak. Umut olacaksınız dünyanın bütün mazlumlarına: Umut olacağınızı da gösterdiniz herkese, susanlar sussun, siz Hasan kardeşinizi Kudüs'e şehit olarak verdiniz." şeklinde konuştu. Ayrıca, Selahattin'in torunları olarak mücadeleden asla geri durmayacaklarını ve Kudüs'ün fethedilinceye kadar direnişlerini sürdüreceklerini ifade etti.

 "Zihinlerimizi İşgal Etmelerine İzin Vermeyeceğiz"

Yıldırım, İsrail'in bölgedeki politikalarına karşı Müslümanların birlik içinde olması gerektiğini vurgulayarak, "Zalimler coğrafyalarımızı işgal etmeden önce zihinlerimizi işgal ediyorlar, kavramlarımızı kirletiyorlar, özgüvenlerimizi sarsıyorlar, ümitlerimizi yitirtiyorlar, morallerimizi bozuyorlar." şeklinde konuştu. Ayrıca, Müslümanların İsrail'in varlığına karşı direniş göstermeleri gerektiğini ve bu mücadelede asla geri adım atılmaması gerektiğini vurguladı.

Siverek'te düzenlenen Gazze temalı konferans, İsrail'in bölgedeki varlığına karşı birlik ve kararlılık mesajlarıyla dolu bir atmosferde gerçekleşti. Katılımcılar, Müslümanların İsrail'in zulmüne karşı birlik içinde olması gerektiği konusunda hemfikir oldu ve direnişin devam etmesi gerektiği konusunda kararlılık sergilediler.

Siverek’te uyuşturucu madde ve silah ele geçirildi! Siverek’te uyuşturucu madde ve silah ele geçirildi!

Kaynak: (İLKHA)