Siverek İlçesinde Filistin için toplanan yardımlar her geçen gün artıyor. Gazzeli arkadaşlarının yanında olduğunu göstermek isteyen çocuklar kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını bağışlıyor.

13 yaşındaki Mehmet Emin Aymelek ile Muhammed Yusuf Akay, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıkları bağışladı.

Anne ve babasıyla beraber Siverek İlçe Müftülüğüne gelen Mehmet Emin Aymelek, kumbarasında biriktirdiği harçlıkları İlçe Müftüsü Muhammed Çiçek’e teslim etti.

Yapılan yardımlarla ilgili konuşan İlçe Müftüsü Çiçek, birlik ve beraberlikten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ‘’Bu duyarlı hareket, ilçenin sosyal sorumluluk bilincinin ne derece yüksek olduğunun bir kanıtı oldu.

Urfa'nın iki ilçesinde uyuşturucu operasyonu! Urfa'nın iki ilçesinde uyuşturucu operasyonu!

Vatandaşlarımızın göstermiş olduğu birlik ve beraberlikten ötürü minnettarım. Yapılan bu yardımların, Filistin ve Gazze'deki kardeşlerimize ulaşarak, onlara umut olmasını istiyoruz. Siverek, bu anlamlı hareketiyle hem ulusal hem de uluslararası arenada örnek bir dayanışma sergilemiş oldu.’’ ifadelerini kullandı.

Siverek ilçesinde Ramazan ayı boyunca Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla yaklaşık bir milyon 900 bin TL Filistin’e yardım yapıldı.

Muhabir: MEHMET TAHİR TANRIKULU