Türkiye genelinde gerçekleştirilen 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde siyasiler, sabahın erken saatlerinden itibaren sandık başına giderek demokratik haklarını kullandı.

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, eşi Feride Aksakal ile birlikte Üsküdar'da bulunan Şeyh Şamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne giderek oyunu kullandı. Oyunun önemine vurgu yapan Aksakal, seçimlerin ülke için büyük önem arz ettiğini ve bu sürecin dikkatle takip edilmesi gerektiğini belirtti.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM) Parti Eş Genel Başkanı Tulay Hatımoğulları Oruç, Adana'da bulunan Ayşe Atıl İlkokulu'nda oyunu kullandı. Oruç, seçim sonuçlarının hayırlı olmasını dilerken, halkı sandık başına gitmeye ve demokrasiye sahip çıkmaya çağırdı.

10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde bulunan Şahin Sevin İlkokulu'na giderek oyunu kullandı. Sezer, vatandaşlarla bir araya gelerek seçim sürecinin önemine dikkat çekti ve sandık görevlilerine teşekkür etti.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, eşi Şule Perinçek ile birlikte Beşiktaş'ta bulunan Şair Nedim Ortaokulu'na giderek oyunu kullandı. Perinçek, seçimlerin Türkiye'nin geleceği açısından önemli olduğunu ve halkın iradesinin en iyi şekilde yansıtılması gerektiğini belirtti.

AYM'nin yeni başkanı seçildi AYM'nin yeni başkanı seçildi

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, ailesiyle birlikte Başakşehir'de bulunan Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne giderek oyunu kullandı. Kabaktepe, İstanbul'un geleceği için yapılan seçimlerin önemine vurgu yaparak, halkı sandık başına gitmeye ve demokratik haklarını kullanmaya davet etti.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı