Siyonist işgal rejimi, Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını 34. gününde havadan ve karadan aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Gazze'nin mahalleleri, caddeleri ve binaları yoğun bir şekilde bombalanmaya devam ediyor.

Gazze'nin güneyindeki Han Yunus'un doğusundaki Bani Süheyle kasabasında bir konut binasına düzenlenen saldırı sonucunda altı kişi şehit oldu. Sivil savunma ekipleri, saldırının ardından olay yerine ulaşarak yaralananları en-Nasır Hastanesi'ne sevk etti. Aynı şekilde Gazze Şehri'nin Shawa Meydanı yakınındaki Amriti ailesine ait ev de saldırıya uğradı ve çok sayıda kişi yaralandı.

Siyonist işgal rejimine ait savaş uçakları, Şifa Hastanesi ve Nasr Çocuk Hastanesi çevresindeki yapıları gece boyunca bombaladı. Şifa Hastanesi, binlerce hastanın ve sığınmacının bulunduğu bir merkez olması nedeniyle özellikle hedef alındı. Hastane çevresine düşen şarapnel parçaları nedeniyle çevrede hasar meydana geldi. Ayrıca Gazze'nin batısındaki Nasr Çocuk Hastanesi de siyonist işgal güçlerinin hava saldırısında hedef alındı ve üç Filistinli şehit oldu, onlarca kişi yaralandı.

Güvenli olduğunu düşünen binlerce kişi, hastanelere sığınarak saldırılar sırasında zor anlar yaşadı. Siyonist işgal rejimi, Gazze'ye yönelik saldırılarında sözde askerlerin ölümüne neden olduğunu iddia etti ve bu sayıyı 35 olarak açıkladı.

Gazze'deki hükümetin Medya Ofisi Başkanı Selame Maruf, saldırılar sonucunda yıkılan binaların enkazında kalanların olduğunu ve 3 binden fazla kişi hakkında kayıp bildiriminde bulunulduğunu belirtti.

Siyonist işgal rejiminin abluka ve yoğun bombardımanı altındaki Gazze Şeridi'ne 187 yardım tırı ile 5 ambulansın girdiği ifade edildi. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, DSÖ'nün tıbbi yardım malzemelerini taşıyan yardım konvoyunun Gazze'deki Şifa Hastanesi'ne ulaştırıldığını duyurdu.

Diğer yandan, işgalci ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Suriye'de "İran'a yakın grupların kullandığı bir tesise" hava saldırısı düzenledi.

Irak'ta ise, işgalci ABD askerlerinin bulunduğu Harir Hava Üssü'ne 2 insansız hava aracıyla (İHA) saldırı düzenlendi. Saldırı sonucunda herhangi bir can kaybı veya hasar bilgisi henüz açıklanmadı.

Filistin Esirler Cemiyeti: Gazze'de Alıkonulan Filistinlilerin Akıbetinden İşgal Rejimi Sorumlu Filistin Esirler Cemiyeti: Gazze'de Alıkonulan Filistinlilerin Akıbetinden İşgal Rejimi Sorumlu

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS) yöneticilerinden Usame Hamdan, ABD Başkanı Joe Biden ve yönetimine seslenerek, Gazze'yi yönetme hayalinden vazgeçmeleri gerektiğini belirtti. Hamdan, direniş ve Filistin halkının galip geleceğini söyledi.

Siyonist işgal güçlerinin Gazze'ye yönelik saldırıları 34. gününde devam ederken, saldırılar sonucu birçok sivil hayatını kaybetti ve binalar büyük zarar gördü. Uluslararası toplumun ve insan hakları örgütlerinin bu saldırılara son verilmesi ve barışçıl bir çözüm bulunması çağrıları devam ediyor.

(İLKHA)