Siyonist işgal rejiminin Gazze'ye yönelik saldırıları 43. gününde devam ediyor. Hava, kara ve denizden gece boyunca devam eden saldırılarda onlarca Filistinli şehit oldu.

Siyonist işgal rejimine ait savaş uçakları, Han Yunus'ta sivillerin bulunduğu binalara arka arkaya çok sayıda saldırı düzenledi. Bu saldırılarda çoğu çocuk 26 Filistinli hayatını kaybederken, onlarca kişi de yaralandı.

Gazze Şeridi'nde yaşlılar için rehabilitasyon merkezi olarak kullanılan Vefa Hastanesi, Siyonist işgal rejimi sözde ordusu tarafından bombalandı. Saldırıda hastane müdürü Mithat Muhaysin şehit olurken, birçok doktor ve hasta yaralandı.

Cibaliya mülteci kampındaki birçok alan, Beyt Lahia'da sivillerin evleri, Gazze'nin Şeyh Zayed şehrindeki konut kulelerinin çevresi ve Endonezya hastanesinin çevresi de Siyonist rejimin saldırılarının hedefi oldu.

Batı Şeria'nın Nablus kentinde gerçekleşen saldırıda ise silahlı insansız hava aracı (SİHA) kullanıldı ve 5 kişi hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralandı. Saldırının, Fetih Hareketi karargâhını hedef aldığı belirtildi.

Bölgedeki birçok yerde çatışmaların devam ettiği ifade edilirken, uluslararası toplumdan tepkiler yükseliyor.

Hindistan'daki Sellerde Ölenlerin Sayısı 90'a Yükseldi Hindistan'daki Sellerde Ölenlerin Sayısı 90'a Yükseldi

Kaynak: (İLKHA)