Siyonist işgal rejiminin Gazze'ye yönelik saldırıları 28. gününde hava ve kara saldırılarıyla devam ediyor. Kentteki sivil yerleşim bölgelerine yapılan saldırılarda birçok kişi hayatını kaybetti ve yaralandı.

Gazze'deki son saldırılarda, gazeteci Muhammed Ebu Hatab ve ailesinden 11 kişinin şehit olduğu bildirildi. Filistin İslami Direniş Hareketi'nin (HAMAS) askeri kanadı olan İzzeddin El-Kassam Tugayları'nın "Aksa Tufanı" operasyonunun başlamasından bu yana, siyonist işgal rejimi tarafından Batı Şeria'da şehit edilen Filistinli sayısı 138'e yükseldi.

Siyonist işgal rejimi, Gazze'ye yönelik saldırılarda 4 askerinin daha öldürüldüğünü ve toplamda 23 askerinin şehit olduğunu açıkladı. Ancak HAMAS'ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, siyonist işgal rejimi sözde askerlerinin sayısının açıklanan rakamlardan çok daha fazla olduğunu belirtti.

Lübnan'daki Hizbullah Hareketi de siyonist işgal rejimi hava saldırısı sonucunda 2 üyesinin şehit olduğunu duyurdu.

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, HAMAS Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile bir araya gelerek siyonist işgal rejiminin Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını görüştü.

Siyonist işgal rejimi sözde Savunma Kuvvetleri (IDF) sözcüsü Daniel Hagari, Gazze Şeridi'ne yönelik kuşatmanın tamamlandığını açıkladı. Hagari, düzenlediği basın toplantısında Gazze'ye yönelik saldırılar hakkında değerlendirmelerde bulundu ve ateşkese dair bir soruya "ateşkes seçeneğinin masada olmadığı" yanıtını verdi.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) ise "HAMAS'ın yeniden toparlanabileceği endişesiyle" ateşkesi desteklemediklerini açıkladı.

(İLKHA)

Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, siyonist işgal rejiminin "beyaz fosfor bombası" kullanmasına tepki gösterdi.

Gazze Şeridi'ne Yakıt Girişi Başladı: İnsani Ateşkesle Yardımlar Yola Çıktı Gazze Şeridi'ne Yakıt Girişi Başladı: İnsani Ateşkesle Yardımlar Yola Çıktı

Filistin Kızılayı'nın verdiği bilgiye göre, dün 102 yardım tırı daha Mısır ile Gazze Şeridi arasındaki Refah sınır kapısından geçerek Gazze'ye giriş yaptı.