Gazze Şeridi'ndeki siyonist işgal rejimi, saldırılarını sürdürerek binlerce kişinin sığındığı Kudüs Hastanesi'ni abluka altına aldı. Filistin Kızılayı, hastanenin tahliye edilmesi için hazırlıkların devam ettiğini açıkladı.

Filistin Kızılayı'nın yaptığı açıklamada, Kudüs Hastanesi'ndeki hastaların, ailelerin ve sağlık personelinin bombardıman nedeniyle tahliye edilmesine çalışıldığı belirtildi. Hastanenin her tarafına tanklar ve siyonist rejim askerleri konuşlandırılmış durumda.

Gazze'deki Kudüs Hastanesi, güvenli olduğu düşüncesiyle binlerce kişinin sığındığı bir yer haline gelmişti. Ancak siyonist işgal rejiminin abluka altına almasıyla birlikte, hastanedeki insanların yaşamları büyük tehlike altında bulunuyor.

Filistin Kızılayı, hastanenin tahliye sürecinin hızlandırılması için uluslararası topluma çağrıda bulundu. Siyonist işgal rejiminin saldırılarının durdurulması ve hastanedeki insanların güvenli bir şekilde tahliye edilmesi için acil önlemler alınması gerektiği vurgulandı.

Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor 2024'ün son yarışmacısı belli oldu... Herkes şaşkın! Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor 2024'ün son yarışmacısı belli oldu... Herkes şaşkın!

Filistin halkı ve dünya kamuoyu, siyonist işgal rejiminin Kudüs Hastanesi'ne yönelik ablukasını kınayarak insan hayatının korunmasını talep ediyor.

(İLKHA)