Suriye'nin başkenti Şam, dün gece saatlerinde Siyonist işgal rejiminin hava saldırısına maruz kaldı. Suriye rejimi resmi haber ajansı SANA, yerel saatle 02.25'te Siyonist işgal rejiminin Şam'ın çevresindeki bazı noktalara füzelerle saldırdığını duyurdu.

Kilis’te deprem konutları teslim ediliyor! Bakan Özhaseki duyurdu: Aralık sonuna kadar… Kilis’te deprem konutları teslim ediliyor! Bakan Özhaseki duyurdu: Aralık sonuna kadar…

Saldırıya ilişkin olarak, Suriye'nin hava savunma sistemlerinin Golan Tepeleri'nden gelen füzeleri etkisiz hale getirerek bir kısmını düşürdüğü belirtildi. Ancak saldırı sonucunda bazı bölgelerde hasar meydana geldi.

Siyonist işgal rejimi ise saldırıya dair herhangi bir açıklama yapmadı. Bu, Siyonist işgal rejiminin Suriye'de iç savaşın başladığı 2011 yılından bu yana düzenlediği askeri saldırıların bir diğeri olarak kaydedildi.

Suriye, uzun yıllardır Siyonist işgal rejimi tarafından çeşitli askeri saldırılara hedef oluyor. Bu saldırılar, bölgedeki güvenlik durumunu daha da karmaşık hale getirerek Suriye'deki iç savaşın etkilerini arttırıyor.

(İLKHA)