Siyonist işgal rejimi, Gazze'ye yönelik saldırılarını aralıksız bir şekilde 23. gününde devam ettiriyor. Dün gece boyunca da saldırılar sürdü.

Gazze için dua eden HÜDA PAR Üsküdar İlçe Başkanlığı Gazze için dua eden HÜDA PAR Üsküdar İlçe Başkanlığı

Gazze Şeridi'ne hava saldırıları düzenleyen siyonist rejim, kentin mahallelerini, caddelerini ve binalarını yoğun bir şekilde bombalamaya devam ediyor. Tanklar da Gazze'yi hedef alarak şiddetli ateş açıyor.

Sözde ordusundan yapılan açıklamaya göre, son 24 saat içinde Gazze Şeridi'nde 450 noktaya saldırı düzenlendiği belirtildi. Ayrıca kara birliklerinin faaliyetlerinin genişletildiği ve biri subay 2 işgalci askerin yaralandığı ifade edildi.

Saldırılar En-Nuseyrat, Cebaliye, El-Bureyc ve Eş-Şati mülteci kampları ile Bi'r Nace, Deyr Belah, Refah ve Han Yunus kentleri, Eş-Şucaiyye, Ez-Zeytun, Et-Tuffah ve Tel-el-Heva mahallelerini hedef aldı.

Bu saldırılarda en az 130 Filistinli hayatını kaybetti, yüzlerce kişi ise yaralandı. Ayrıca siyonist rejim, işgal altındaki Batı Şeria'da da 3 Filistinliyi öldürdü ve 38 kişiyi yaraladı. 7 Ekim'den bu yana şehit edilen Filistinlilerin sayısı 114'e ulaştı.