Siyonist işgal rejimi, Gazze'ye yönelik saldırılarını 33. gününde durmaksızın sürdürüyor. Hem havadan hem de karadan düzenlenen saldırılar, Gazze Şeridi'ndeki sivil yerleşim birimlerini hedef alıyor. Kentin mahalleleri, caddeleri ve binaları yoğun bir şekilde bombalanıyor.

Dün gece boyunca da devam eden saldırılarda, Gazze'nin Nusayrat Mülteci Kampı, Şeyh Zayid Konutları, Tel el-Heva bölgeleri sıklıkla hava saldırılarına maruz kaldı. Aynı zamanda Şatı Mülteci Kampı, hava saldırılarının yanı sıra topçu atışlarının hedefi oldu.

Gazze'nin kuzeyinde bulunan Endonezya Hastanesi yakınlarındaki Şeyh Zayid Konutları, Şatı Mülteci Kampı, Muhabarat Konutları ve Şehd kentinin güneybatısında yer alan sivil halkın yaşadığı evler, savaş uçaklarının bombardımanına maruz kaldı.

Gazze'deki Şifa Hastanesi Diyaliz Bölümü Yeniden Hizmete Açıldı Gazze'deki Şifa Hastanesi Diyaliz Bölümü Yeniden Hizmete Açıldı

Saldırılar sonucunda şehit ve yaralıların olduğu bildirildi. Bölgedeki insanlar, saldırıların ardından büyük bir korku ve endişe içinde yaşam mücadelesi veriyor.

Uluslararası toplum ise bu saldırıları kınayarak, Siyonist işgal rejimini saldırılarına son verme çağrısında bulunuyor. Gazze'deki sivil halkın yaşadığı acılar ve yıkımın sona ermesi için uluslararası toplumun daha etkin bir şekilde harekete geçmesi bekleniyor.

(İLKHA)