Siyonist işgal rejimi, Gazze Şeridi'ndeki Bureij mülteci kampına düzenlediği saldırıda bir kez daha masum sivilleri hedef aldı. İlk belirlemelere göre, saldırıda 20 kişi hayatını kaybederken, çok sayıda kişi de yaralandı.

Siyonist işgal rejimi sıklıkla toplu yaşam alanlarını hedef alarak insanlık dışı saldırılar gerçekleştiriyor. Bureij mülteci kampı da bu saldırılardan biri oldu.

İngiltere, Gazze’deki direniş liderine seyahat yasağı getirdi İngiltere, Gazze’deki direniş liderine seyahat yasağı getirdi

Saldırının ardından bölgeye sağlık ekipleri ve kurtarma ekipleri sevk edildi. Yaralılar acilen hastanelere nakledilirken, olay yerinde incelemeler başlatıldı.

Gazze Şeridi'nde yaşanan bu saldırı, bölgedeki gerilimi tırmandırırken, Filistin halkı bir kez daha büyük bir acı ve kayıp yaşadı. Siyonist işgal rejimi tarafından gerçekleştirilen saldırılar, uluslararası toplumun dikkatini çekmeye devam ediyor.

Filistin halkı, sürekli yaşanan saldırılara rağmen direnişlerini sürdürürken, uluslararası toplumun sessizliği ve eyleme geçme çağrılarına kulak vermesi bekleniyor. Siyonist işgal rejiminin masum sivillere yönelik saldırılarına son verilmesi ve Gazze'deki insanların güvenliğinin sağlanması için acil adımlar atılması gerekmektedir.

(İLKHA)