Gazze Şeridi'nde süren vahşi saldırılar devam ediyor. Siyonist işgalciler, insanlık dışı eylemlerine bir yenisini ekleyerek Han Yunus'ta bulunan Halid bin El Velid Camii'ni bombaladı. İbadethanelere yönelik bu vahşi saldırılar, Gazze'deki insanların kalplerini acıyla dolduruyor.

Gazze'deki Şifa Hastanesi Diyaliz Bölümü Yeniden Hizmete Açıldı Gazze'deki Şifa Hastanesi Diyaliz Bölümü Yeniden Hizmete Açıldı

Görüntüler, Siyonist işgalcilerin ibadethanelere yönelik saldırılarının dehşetini bir kez daha gözler önüne serdi. Han Yunus'ta bulunan Halid bin El Velid Camii, Siyonist işgalcilerin bombalama saldırısına maruz kaldı. Caminin vurulma anı kaydedilen görüntülerde, insanların ibadet ederken aniden ortaya çıkan patlama sesiyle dehşete kapıldığı görülüyor.

Gazze Şeridi'nde başlayan saldırılar, 7 Ekim tarihinden bu yana ibadethanelere yönelik acımasız bir şekilde devam ediyor. Siyonist işgalcilerin saldırıları sonucu bugüne kadar 59 cami yıkıldı. Bu camiler, Gazze halkının manevi hayatını sürdüreceği mukaddes mekanlar olarak önem taşıyordu. 

(İLKHA)